Nyúlcipőt húztak, váltva futottak

Öt csapat nyolcvanhét versenyzője indult el az Ajka57 elnevezésű váltó futóversenyen, amit a Kaszinó környékén szervezett a Sportváros Nonprofit Kft. és a Bakonyi Tájfutó Klub a közelmúltban. A megmérettetésen a Bánki Donát iskola csapata bizonyult a legjobbnak. Terepszemle.

valtofutas

Igazi futóidő és színes levél kavalkád fogadta az indulókat. A parkban kiszalagozva ásított a pálya egy szakasza, kisebb nagyobb csoportokban már melegítettek az atléták. Felkerültek a rajtszámok a mellkasokra, hogy aztán a start előtt izgalom töltse be teret. Ládi Jánosnak, a Bakonyi Tájfutó Klub elnökének jelzésére indult a mezőny.

Harmincnyolc kört kellett teljesíteni a tetszőleges összeállítású (nők, férfiak, felnőttek és diákok) és létszámú (14-22 tagú) váltóknak, hogy ötvenhét kilométer megtétele után célba érjenek. A verseny Ajka város 57. évfordulójának sportos megünneplését, valamint a tömeges futás és az egészséges életmód népszerűsítését célozta.

valtofutas

83 perces idővel a Bánki Donát iskola csapata teljesítette elsőként a távot. Másodiknak a Bakonyi Tájfutó Klub versenyzői értek be a célba 95 perccel. A dobogó harmadik fokára a Tovafutók kollektívája állhatott fel 96 perces szintidővel. Őket a Magyarpolányi Kerek Nap Iskola futói követték 98 perccel, a Bródy Imre Gimnázium váltója pedig ötödik lett 98,5 perces idővel. A győztes csapat egy díszes serleget kapott, a többiek oklevélben részesültek.