Öt perc alatt kivégezte az FC Ajka a Dorogot

A Merkantil Bank Liga 30. játéknapján az FC Ajka felnőtt labdarúgó csapata a Dorogi FC-t fogadta az Ajka Városi Sportcentrumban április 3-án. A két együttes nagy múltra tekinthet vissza az egymás elleni párharcokat tekintve, mivel legelőször 1978-ban csaptak össze.

Izgalmasan indult a mérkőzés, az 5. percben mindkét hálóőrnek szüksége volt bravúrra. A 13. percben remek ütemben indult meg Csizmadia, azonban Papp az utolsó utáni pillanatban menteni tudott. Szűk tíz perccel később Gaál osztott ki remek labdát Tóthnak, aki ügyesen célozta meg a kapu jobb alsó sarkát, ám Tulipán hatalmasat védett. Szinte egy kapura játszott a hazai csapat hosszú perceken keresztül, aminek meg is lett az eredménye. A 27. minutumban, egy szöglet utáni levágódó labdát tűzött kapura Szűcs, Szarka beletette a lábát a lövésbe és kedvezően, a dorogi kapuba került a játékszer, 1-0.

Alig három perccel később Dlusztus kezét érte a labda a saját kapuja előterében, Derdák Marcell játékvezető habozás nélkül a 11-es pontra mutatott. A megítélt büntetőt Gaál higgadtan értékesítette, 2-0. A vendég védők még fel sem fogták a történéseket, de érkezett az újabb találat. A 32. percben Gaál tette sarokkal a labdát Lehoczky elé, aki szépen kilőtte a bal alsót, 3-0.

A sűrű öt percet nehezen viselték el a dorogi szurkolók, akik elkezdték a hazai tábort hergelni, illetve több esetben is a biztonsági személyzetnek kellett letámogatnia a kerítés tetejéről a rendbontókat. A hazai drukkerek nem engedtek a provokálásnak, és végig a csapatukat éltették.

A második félidőben is az Ajka dominált, a 65. percben Tóth lövését a gólvonalról mentették a dorogi védők. A hajrára megélénkült a mérkőzés. A 85. percben Szedlár találta el a kapufát, majd a 90. percben Dragóner remek átadása után Doncsecz célzott rosszul.

Az Ajka tökéletesen élt a helyzet kihasználásával, és három rúgott gólhoz ezúttal három pont párosult. FC Ajka – Dorogi FC 3-0.

Kis Károly: – A válogatott szünetben rengeteget foglalkoztunk a befejezésekkel, és azokkal az apróságokkal, amelyek eldönthetnek egy találkozót. Sok helyzetünkből három gólt szereztünk, ilyen különbséggel is teljesen megérdemelten nyertünk. Nem forgott veszélyben a győzelmünk.