Öt pontra a második helytől az FC Ajka

Fotó: Futó

Az 3. helyen álló FC Ajka a két ponttal hátrébb lévő Gyirmótot fogadta a Merkantil Bankliga 34. fordulójában az Ajka Városi Sportcentrumban.

Ajka, 900 néző. Vezette: Molnár Attila (Kiss Balázs, Vörös Dániel)
Ajka: Horváth D. – Görgényi, Kenderes, Jagodics B., Présinger Á. – Tajthy T. (Csizmadia Z., 86.), Vogyicska Bálint (Tóth G., 71.), Doncsecz, Zsolnai R. (Rabatin, 71.), Sejben (Gaál B., 71.) – Szarka Á. (Molnár M., 84.). Vezetőedző: Jeney Gyula
Gyirmót: Rusák – Szegi, Polgár, Hudák D., Nahirnij – Kovács M. – Medgyes Z., Madarász M., Nagy P. (Berki I., 68.), Soltész D. – Pethő B. (Erdei M., 68.). Vezetőedző: Csertői Aurél

Nagyon jól kapta el a rajtot a hazai együttes. A 3. percben Sejben fejesénél kellett résen lennie Rusáknak, aki hatalmas bravúrral tolta ki a kapuba tartó labdát. Egy perccel később Zsolnai lőtt kapura, de Szegi blokkolta a lövést. A 14. minutumban Szarka cselezte le a védőjét, majd szélről vette célba a gyirmóti kaput, de a kapus ismét nagyot védett. A 24. játékpercben a vendégek jártak közel a gólhoz, azonban Medgyes labdájáról a volt ajkai játékos, Soltész Dominik lemaradt a hosszú oldalon. Az első játékrész hajrájában aztán megtört a jég. A 42. minutumban Doncsecz etette meg ellenfelét egy testcsellel, majd passzolt középre, az érkező Zsolnai pedig a kapu jobb oldalába bombázott, 1-0. Szünetet követően Soltész indította Medgyest, azonban a gyirmóti támadó lövése elszállt az ajkai kapu fölött. A 67. percben egy vendég szabadrúgás után Jagodics fejéről majdnem a hazai kapuba esett a labda, a kapufa kegyes volt, a labda kifelé pattant. A 83. játékpercben Gaál beadására érkezett jól Szarka, azonban a játékos nem találta el jól a játékszert. Az utolsó percben Doncsecz növelhette volna együttese előnyét, de a fiatal játékos nem találta el a kaput ígéretes helyzetből. FC Ajka – Gyirmót FC Győr 1-0. A zöld-fehér csapat ezzel a győzelemmel megerősítette a helyét a 3. helyen, és öt pont az előnye a negyedikhez képest. A feljutó helyen álló MTK is öt pontnyira van, azonban a fővárosiak ma lépnek pályára 17 órától.

Jeney Gyula: – Sokat tettünk azért, hogy sorozatban ötödik hazai mérkőzésünket is megnyerjük. Amikor idekerültem, mondtam, hogy legfeljebb a harmadik hely lehet meg, és a jelek szerint el is érjük. Jó csapatom van.
Csertői Aurél: – Az Ajka az első félidőben kihasználta a hazai pálya és a szél előnyeit, sajnos nem tudtam kellőképpen frissíteni, és a talaj sem volt megfelelő.