Pont nélkül maradtak a csapatok

A KK Ajka férfi és női csapatának sem jött ki a lépés a legutóbbi játéknapon.

A felnőtt férfi kézilabda NBI/B-ben mérettette meg magát a KK Ajka a Szigetszentmiklósi KSK ellen március 27-én. A két csapat október 25-én találkozott utoljára egymással, akkor vendégként tudott 7 gólos sikert aratni a KK Ajka. Lazán kezdtek a csapatok, az első találatra 3 percet kellett várni, ekkor John András törte meg a gólcsendet. A 7. percben 3-1-re is vezetett a KK Ajka, azonban a Szigetszentmiklós idővel átvette az irányítást, és a 12. percben a vezetést is (5-6). Az Ajka szépen visszakapaszkodott és időkérés után 10-8 is volt az állás, azonban a félidő hajrájában a vendégek akartak jobban, és ez meg is látszott az eredményen. Félidőben 10-13 volt az állás. A második játékrész elején még bírta szusszal a hazai csapat, de a vendégek pontosabb és precízebb játéka volt a domináns. Az 54. percben 17-23-ra vezetett a vendég gárda. A végéig tudatosan játszottak, és fellélegzésre se hagyott időt az Ajkának a Szigetszentmiklós. KK Ajka- Szigetszentmiklósi KSK 19-29.

Tréki Tamás csapata legközelebb a PLER-Budapestet fogadja április 3-án, a Városi Sportcentrumban.

*****

Ugyanezen a napon a KK Ajka női csapata is pályára lépett Komáromban a listavezető Komárom VSE ellen a női NBII. Észak-nyugati csoport 16. fordulójában. Az első játékrészben jól tartotta magát az Ajka, és egyenrangú partnere volt a bajnokesélyes hazaiaknak. Az első játékrészt követően 17-13 volt az állás. A második félidőben azonban döcögősebben ment a játék, és a Komáromiak rendkívül jól használták ki a helyzeteiket, valamint az ajkai hibákat. Komárom VSE- KK Ajka 35-22.