Rengeteg helyzet után is csak 1-1 gól született

Fotó: Györkös

A Merkantil Bank Liga 28. fordulójában az FC Ajka csapata a fővárosi III. Kerületi TVE együttesét fogadta a Városi Sportcentrumban. A felek egymás elleni múltja hosszú időkre nyúlik vissza, hiszen a másodosztályban legelőször 1987-ben találkoztak. A hétközi fordulóban egyik csapat számára sem jött össze a győzelem, Heffler Tiborék a Békéscsabától kaptak ki 3-2-re, Borvetőék pedig 2-2-es döntetlent játszottak a Soroksárral.

Helyzetekkel indult a találkozó, Borvető a 6. percben a kapu hosszú oldalát vette célba, de Horváth Dániel nagy bravúrral mentett. Alig tíz perccel később Lehoczky lendítette a lábát lövésre 25 méterről, a labda nem sokkal húzott el a kapu felett. A 20. percben Birtalan kapott jó labdát a bal oldalról, aki mintegy négy méterről az ajkai kapuba passzolt, 0-1.

A 30. percben Csizmadia lövésénél, majd Szarka fejesénél mentett nagyot a III. Kerület kapusa, Balázs József. A 31. percben Schuszter került helyzetbe, de igyekeztében először a labdára lépett, majd pedig elcsúszott Horváth kapussal szemben. A 32. illetve 34. percben Csizmadia próbálkozott, de egyik lövése sem talált kaput. Pár minutummal később Szarka fejelt, de könnyedén fogta a vendég portás. Az első játékrészben többet volt az Ajkánál a labda, többet is próbálkoztak Kis Károly tanítványai, azonban a gól nem jött.

A második játékrészben sem vettek vissza a csapatok, Tóth Gergely az 56. percben a felső lécet találta el. A 60. percben a másik oldalon Borvető kiszorított helyzetből nem sokkal lőtt a kapu mellé. A 81. percben hatalmas lehetőség adódott Sili Luka előtt, azonban ziccerben nem találta el a kaput, amit igazán bánhatott, hiszen az ajkai drukkerek kiszurkolták az egyenlítő találatot. A 83. percben egy szép passz játék után Gaál vágta a játékszert a hálóba mindössze hat méterről, 1-1. Az utolsó percekben is az Ajka játszotta a veszélyesebb focit, Dragóner kétszer, Csizmadia pedig egyszer volt veszélyes a kapura, de Balázs a próbálkozásokat hárítani tudta.

FC Ajka – III. Kerületi TVE 1-1.

(Az utóbbi időszakban számos ajkai játékos lépte át a 100 mérkőzést a klub színeiben, Horváth Dániel 105. alkalommal állt a gólvonalra, Kenderes Zoltán 107. mérkőzésén szerepelt ajkai dresszben, illetve Kis Károly vezetőedző a 101. mérkőzésén irányította a csapatot a kispadról).

Kis Károly: – Igazán nehéz mérkőzést játszottunk mozgékony, technikás ellenfelünkkel szemben. Rengeteg helyzetünk volt, már az első félidőben eldönthettük volna a meccset, de az utolsó öt percben is megvolt rá az esélyünk, hogy megnyerjük a találkozót. A vendégek is győzhettek volna, szintén rengeteg helyzetük volt, a kontratámadásaikban benne volt a gól lehetősége.

Kemenes Szabolcs: – Négy-néggyel lettem volna elégedett a helyzetek alapján… Az első félidőben két óriási lehetőségünk volt, de a végén az ajkaiak dönthették volna el. A találkozó egészét tekintve örülök az egy pontnak.