Sikerrel kezdték az évet női kosarasaink

Női felnőtt kosárlabda csapatunk számára remekül startolt az év. Kedden még a pezsgős poharakat koccintották, hétvégén azonban a Novomatic Arénában léptek pályára a Sportdarázs alakulata ellen a női NB1/B 11. fordulójában. A soproniak a tabella közepéről várhatták a meccset 5 győzelemmel és ugyanennyi vereséggel. A Veszprém megyei alakulat a tabella harmadik helyéről vághatott neki a találkozónak.

A mérkőzés kezdése is frappáns volt, nem csak a hangulat, Székely-Horváth Zsuzsanna borzolta a hazai szurkolók kedélyeit egy gyönyörű hárompontossal. A harmadik percben Varga Kamilla javított az eredményen sikeres közeli próbálkozásával. Az Ajka magabiztosan ment előre, helyzeteiket kihasználták és szépen kényszerítették hibára a hazaiakat, sorozatos eladott labda és kihagyott büntetővel mentálisan kissé gödörbe került a Sportdarázs. A negyed végéig nem sikerült összekapniuk magukat, minden az ajkaiak terve szerint ment, így nem volt meglepő a 10-24-es első negyed.

A második játékrészben a szerencse átpártolt a hazai térfélre, ekkor Rónaszéki Szilvia csapatának nem jött ki jól a lépés, eladott labdák és sikertelen próbálkozások nehezítették menetelésüket, nem csoda, hogy a második játékrészben csupán 6 pontot sikerült szerezniük lányainknak, míg a Sopron 14 pontot dobott. Jókor jött a félidő, hiszen mentálisan rendbe kellett rakni a játékosokat fejben egyik és másik oldalon egyaránt.

A harmadik játékrész egy nagyon izgalmas ütközet volt. Az Ajka megtudott lépni 12 ponttal, de feltudtak még zárkózni a hazaiak hat pontos különbségre. Az utolsó játékrészre jöttek el mégis az igazi izgalmak. Bakó Patrícia büntetővel kezdte halványítani a differenciát, majd sikeres középtávoli próbálkozásával felzárkóztak 3 pontos különbségre a soproniak. Székely-Horváth büntetői sikeresek voltak, a végső tőrt pedig Zsovár Orsolya vitte be a házigazdáknak, hisz a mérkőzés vége előtt 3 perccel a hárompontos próbálkozása sikeres volt. Ekkora már elfogyott a hit a soproni csapatnál. Pontok akadtak be egyik és másik oldalon, de a mérkőzés kimenetelén már nem tudtak változtatni.

Sportdarázs-Ajka 51-64

Hollós Dániel (hazai edző) nyilatkozata: Nagyon készültünk a mérkőzésre, mondhatni a legerősebb csapattal tudtunk felállni az Ajka ellen. Nagyon rosszul kezdtünk, ami megpecsételte a további sorsunkat, a második negyed közepétől sikerült felébrednünk Csipkerózsika álmunkból, sikerült is az ajkai játékosokat 6 ponton tartani! A második félidőben több kísérletünk is volt felzárkózni ellenfelünkre, de ma nem volt meg az átütő erő a csapatomban, hogy átbillenjünk a holtponton. Az sem segített rajtunk, hogy 2-3 percenként fújták ki meghatározó embereinket. Tanulságos mérkőzés volt számunkra, gratulálok az Ajka csapatának! Sok munka áll meg előttünk, próbálunk a következő héten idegenben javítani.

Rónaszéki Szilvia  (vendég edző) nyilatkozata: Sima győzelemnek indult, de a Sopron ötemberes, faulthatáron való védekezésével nem tudtunk mit kezdeni, így egy szoros küzdelem lett belőle. Sok személyi hibával játszottak a hazaiak, ezzel pedig a mi malmunkra hajtották a vizet. Gratulálok mindkét csapatnak, jó mérkőzés volt!