Sikerrel vették hétvégén az akadályokat a kéziseink

A KK Ajka csapatai odatették magukat a legutóbbi fordulóban, aminek meg is lett az eredménye. Dupla siker kézis-fronton.

Az NB I./B-ben szereplő KK Ajka férfi kézilabda csapat március 6-án mérkőzött meg hazai pályán a RÉV TSC-vel. A két csapat legutóbb október elején találkozott egymással, akkor a RÉV hazai pályán négy góllal tudta felülmúlni a zöld-fehéreket. A találkozó az Ajka számára indult jobban, pontos és fegyelmezett játékot tudott mutatni a Városi Sportcsarnokban. A RÉV csapata nem engedte, hogy meglépjen a hazai alakulat, ha kellett betonfalat húzott fel a védelem. Az első játékrész után 13-12-es hazai vezetéssel vonulhattak öltözőbe a sportolók. A második félidőben is szoros, fej-fej melletti küzdelmet eredményezett a találkozó. A hajrában 27-24-re vezetett az Ajka, a RÉV az utolsó percekben összeszedetten játszott, nem hagyott helyet a hazaiaknak, és nem is rontottak, de a pontszerzéshez ez sem volt elég. A hazaiak 24-es játékosa, John András 11 góllal vette ki részét az ajkai sikerből. KK Ajka- RÉV TSC 27-26.

Egy nappal később a női csapat is bizonyíthatott a parkettán. Ugyanis az NB II. Észak-nyugati csoport 15. fordulójában a sereghajtó Körmendi DMTE-t fogadták. A mérkőzés jó tempóval indult, nem hagyott időt az Ajka a vendégének fellélegezni. A 11. percben 8-4 volt látható az eredményjelzőn. A 16. percben 13-7-es ajkai előnynél időt kértek a vendégek, de az edzői utasítások nem értek célba a körmendi csapatnál. Félidőre 18-9-el vonulhattak a felek. A második félidőben is remekeltek a lányok, előbb 10-re emelték a különbséget, majd a mérkőzés végén támadhattak a plusz 13-ért is, azonban a végéig sikerült egy keveset lefaragnia a hátrányból a körmendi csapatnak. Egy nagyszerű játék után KK Ajka- Körmendi DMTE 31-21. Folytatás szombaton a Büki TK ellen.