Simán nyert a Pécs

A Merkantil Bankliga 16. fordulójában az Ajka Városi Sportcentrumba érkezett a bajnokság legmasszívabb védelmével játszó Baranya megyei PMFC november 8-án. A piros mezesek 15 forduló elteltével csupán 8 gólt kaptak (legutóbbi öt mérkőzésükön egyet sem!). A két egyesület fennállása során kilencedik alkalommal nézett farkasszemet, és az ajkaiak első győzelmükre készültek, az egykor szebb napokat megélt pécsi alakulat ellen.

A mérkőzés elején eseménytelenül teltek a percek, még csak kóstolgatták egymást a felek. A 25. percben aztán egy les gyanús indítással törtek kapura a vendégek, Geiger Norbert pedig nem hibázott ziccerben, megszerezte a vezetést a Pécs, 0-1. A bekapott gól megváltoztatta az Ajka játékát, több akciót is kidolgozott a zöld-fehér alakulat, ugyanakkor különösen nagy veszélyt nem jelentett a pécsi kapura. Az első félidő végén Présinger Ádám lőhetett szabadot, a vendég portás Helesfay Donát jelentkezett ekkor bravúrral.

A második játékrészben bizakodtak a hazai drukkerek, de sajnálatos módon az újabb gólt is a Pécs szerezte. Óvári Zsolt használta ki az ajkai védők határozatlanságát a mérkőzés 63. percében, 0-2. A masszív és szervezett futballt játszó Pécs diktálta a tempót, a néhai hazai támadásokat pedig veszélyes kontrákból próbálták büntetni. Az i-re a pont a 86. percben került fel, Keresztes Barna zörgette meg a hálót, 0-3. A baranyaiak teljesen megérdemelten három ponttal utazhattak haza Ajkáról.

Kis Károly: – Nem játszottunk ma jól, megérdemelten nyertek a vendégek. Nem szeretném erre fogni, de folyamatosan vannak hiányzóink, próbálunk minél több pontot gyűjteni. Lesz most két hetünk, hogy tudjuk rendezni a sorokat, de az is benne van, hogy több hiányzónk lesz, mint eddig.

Vas László: – Elégedett vagyok a csapattal, ami bennünk volt, azt ma kiadtuk magunkból.