SPORTAJÁNLÓ Újabb címvédés

Fotó: Györkös

Az Ajkarendek és a Bányász Öregfiúk is sorozatban harmadszor ünnepelhetett bajnoki címet a kispályás szezon végén.

Hazai kiütés

Az FC Ajka folytatja jó sorozatát, hiszen tizenegy forduló után továbbra is veretlen, sőt a legutóbbi játéknapon nagyon simán fektette két vállra a BKV Előre csapatát. Már az első percekben lehetett sejteni, hogy a hazaiak nem sok esélyt adnak ellenfelüknek, hiszen a vendégeket csak a szerencse mentette meg attól, hogy az első pillanatokban gólt kapjanak. Az első félidő közepéig bírta a fővárosiak védelme, ekkor Kovács csúsztatott meg egy szögletet, a hosszún érkező Csizmadia pedig az üres kapuba passzolt. Tíz perccel később Nagy K. harcolt ki szabadrúgást, amit tizenhét méterről a kapu bal oldalába tekert. A játékrész hajrájában Csizmadia szerzett nagyon harcosan labdát az ellenfél büntetőterületén belül, majd rögtön Nagy K. elé tálalt, aki hét méterről passzolt a hálóba. A játék képe alapján úgy tűnt, hogy a szünetre eldőlt találkozó. A második játékrész elején pedig már az izgulósabb szurkolók is megnyugodhattak, amikor Nagy K. jobboldali beadása kissé lecsúszott, így védhetetlenül vágódott a hosszú sarokba. De nem lassítottak a hazaiak, Oláh passzát Horváth P. szép mozdulattal a tizenhatos körívéről belsőzte nagy erővel a bal alsóba, ötgólosra növelve ezzel a különbséget. Nem sokkal később Oláh a tizenhatos sarkán kapott labdát, befele cselezett, majd laposan lőtt a rövid alsóba. Az ajkaiak támadója adta meg a kegyelemdöfést is, amikor Major beadását egy méterről passzolta az üres kapuba. Az utolsó huszonöt percben újabb gól nem esett, így Schindler Szabolcs tanítványai rendkívül magabiztos győzelmet arattak és nyolc pontosra növelték előnyüket a tabellán. A vezetőedző is elégedetten értékelt, mint mondta, csapata ezúttal a közönséget is kiszolgálta.

This slideshow requires JavaScript.

Megszorították az éllovast

A Kristály a listavezető Balatonfüredet fogadta a megyei labdarúgó bajnokságban. Az első játékrészben nem mutatkozott különbség a két csapat között, sőt inkább a hazaiak játszottak veszélyesebben. A félidő derekán nagyszerű góllal meg is szerezték a vezetést Sipos Tamás tanítványai, egy formás támadás végén Vizkelety kitűnően ívelt jobbról a jól érező Szedlacsek elé, aki öt méterről bólintott a hálóba. Sajnos nem sokáig örülhettek az ajkaiak, mert két perccel később a vendégek szabadrúgásból egyenlítettek. A szünetre döntetlennel vonulhattak a felek és ennek a feljutásra pályázó fürediek örülhettek jobban. A második játékrész rögtön hazai találattal indult, Szélessy jó érzékkel lépett át egy indítást, amit Szabó Szedlacsekhez játszott, aki egy csellel betört a tizenhatosra, majd tíz méterről a bal alsó sarokba passzolt. Húsz percig magabiztosan őrizte előnyét a Kristály, amely nagy akarással küzdött találkozón. A félidő derekán viszont a hazai védelem nem tudta megállítani a vendégek támadóját, aki három ajkai játékos között átkígyózva passzolt a bal alsó sarokba. A gól megzavarta a hazaiakat, három perccel később egy balszerencsésen megpattanó labdának köszönhetően már a vendégeknél volt az előny. A Kristály ekkor sem adta fel, és sikerült helyzetekig is eljutnia, ám ezek kihasználatlanok maradtak. A találkozó hajrájában már csak a szíve vitte előre az elfáradó ajkaiakat, a vendégek pedig ezt kihasználva nagyon pontos kontratámadásokat vezetve még kétszer betaláltak, így magabiztosan nyerték a mérkőzést, amelyen a Kristály hatvan percig jóval esélyesebb ellenfele fölé tudott nőni.

Fegyelmezett játék

A Le Bélier Győrben szerepelt a SZESE U23 vendégeként az NB II-es férfi kézilabda bajnokság legutóbbi játéknapján. Az ajkaiak kicsit tartottak a korai, 11 órás kezdéstől, de mint kiderült, félelmük alaptalannak bizonyult, hiszen jól kezdtek Poór Tamás tanítványai (0-4). A folytatásban is nagyon fegyelmezetten védekeztek a vendégek, nem engedték felzárkózni a győrieket, Márkus pedig remekül pótolta Bajnóczit az irányító poszton. A második félidő közepére így eldőlt a találkozó, hiszen már tízgólos különbséggel is vezettet a Le Bélier. A mérkőzést követően az edző elmondta, hogy ebben a szezonban most látta a legjobb teljesítményt csapatától. Az ajkaiak a negyedik helyen várják a folytatást, mindössze két pontra lemaradva az élmezőnytől.

Éremeső a nyitányon

A Rája’94 ÚK fiataljai két versenyen is részt vettek a hétvégén. A legkisebbek Pápán, az Úszósuli körverseny első fordulójában szálltak medencébe. Mayer Luca 50 háton, Czibor Dalma és Gál Kata pedig 50 mellen szerzett aranyérmet. Másodikként zárt Lajos Benedek 50 gyorson, 50 háton és 100 vegyesen, Szóka Bíborka pedig 100 vegyesen. A dobogó harmadik fokára állhatott Gál Kata 50 háton és 100 vegyesen, Lajos Benedek 50 mellen és Szóka Bíborka 50 mellen. A nagyobbak Kecskeméten, az Őszi Kupán kezdték meg a versenyszezont.  Itt tizennégy medál termett az ajkaiaknak. Aranyérmet szerzett Palkovics Adél 400 gyorson, 200 mellen és 200 pillangón, Szabó Dávid 200 mellen és 200 háton, Szóka Júlia 200 mellen, Újvári Dorina pedig 200 háton. Másodikként ért célba Szabó Dávid 400 gyorson, Szóka Júlia 200 háton, Újvári Dorina 200 mellen. Bronzérmes lett Burján Barnabás 200 mellen, Palkovics Adél 200 háton, Szóka Júlia és Újvári Dorina 400 gyorson.

A kicsik Kecskeméten – Szóka Júlia, Palkovics Adél, Longhi Nicolas, Újvári Dorina, Burján Barnabás, Szabó Dávid (Fotó: Rája ’94 ÚK )
A nagyok Pápán remekeltek – Rauch Rebeka, Gál Kata, Mayer Luca, Czibor Dalma, Gál Sára, Horváth Hanna, Szóka Bíborka, Lajos Benedek és Palkovics Ádám (Fotó: Rája ’94 ÚK)

Harmadszor is a legjobbak

A tavalyi évhez hasonló ért véget a városi kispályás bajnokság mindkét osztályban. Az első vonalban ezúttal sem kellett az utolsó fordulókban izgulnia a Viva Tours Ajkarendek csapatának, amely magabiztosan nyerte a pontvadászatot, így a rendekiek azt sem bánták, hogy az utolsó és utolsó előtti körökben már csak egyetlen pontot szereztek. Nagyobb csata zajlott az ezüstéremért, amelyért az utolsó forduló előtt azonos pontszámmal álló Bakony-Szuperinfó és az XBody csapata szállt harcba. Előbbi gárda a már bajnok Ajkarendek ellen döntetlenre végzett, míg az XBody megnyerte saját mérkőzését, ezzel megszerezte a második helyet a bajnokságban. A mesterlövészek csatája egészen különlegesen ért véget, ugyanis a dobogó mindhárom fokán holtverseny alakult ki. Az első helyen Orbán Tamás (Viva Tours Ajkarendek) és Gottfried Roland (Unimontex) végzett 37 találattal. Másodikként zárt Imre Péter (Viva Tours Ajkarendek) és Hauser Tibor (XBody) 26 góllal. A bronzérmen Lang István (Bakony-Szuperinfó) és Papp Péter (ASE Tandem) osztoznak, ők 24 találatig jutottak a szezonban. A másodosztályban a tavalyihoz hasonlóan idén is az utolsó fordulóban dőlt el a bajnoki cím. A második helyen álló Euronics-Pulzus a listavezető Atomnyerőmű ellen tudott győzedelmeskedni, így helycsere történt a tabella élén. A bronzérem is hasonló izgalmak között dőlt el, a negyedik helyen álló Hőerőmű megverte és így megelőzte a Poppe+Potthoff csapatát. A góllövő lista ebben az osztályban sokkal egyértelműbben alakult, Horváth Dávid (Atomnyerőmű) 36 találattal végzett az élen, őt Bogdán József (Joker) 26 és Balogh Bence (Euronics-Pulzus) 22 góllal követi. Az öregfiúk bajnokság az Ajkai Bányász és az Ajkarendek külön csatáját hozta, a két gárda azonos pontszámmal zárt, a bajnoki címnek sorozatban harmadszor a Bányász örülhetett, a Rendeknek be kellett érnie az ezüstéremmel. A harmadik helyre a Delta-Kontex futott be. A legtöbb gólt Gombosi Károly (Ajkai Bányász) szerezte, ő 44-szer talált a hálóba. Mögötte Klespitz Gábor (Ajkarendek) 28, Szűcs Attila (S.O.S.) pedig 26 találattal következik.