SPORTÖSSZEFOGLALÓ

Hatgólos vezetésről bukta el a megyei rangadót a LeBélier – Újabb rekord az Ajka Rajtján
Átlépte az ötszázas határt a futóversenyre nevezők száma. A tekések első győzelmüket aratták a Szuperligában.

gyj_fc-ajka-komarom-6257
Egy méterről, senkitől se zavartatva kotorta hálóba a labdát a komáromi játékos Fotó: Györkös

Az FC Ajka a Komárom együttesét fogadta a labdarúgó NB III-as bajnokságban. Jó iramban kezdődött a találkozó, előbb a hazaiak, majd a vendégek veszélyeztettek, az első negyedóra letelte után pedig megszületett az első gól is. Lőrinczy pontos beadására Skriba érkezett a legjobb ütemben, és a hálóba passzolta a játékszert. Nem sokáig örülhettek a vendéglátók, egy szabadrúgást követően az ajkai védelem bizonytalankodott, a komáromi játékos pedig egy méterről a kapuba kotorta a labdát, a felek így döntetlennel vonulhattak a szünetre. A második játékrészben is váltakozó játékot láthattak a nézők. Bűcs Zsolt cserékkel próbálta frissíteni csapatát. Úgy tűnt azonban, hogy ez sem lesz elég a sikerhez, a hajrában aztán Pál az alapvonal közeléből kitűnően adott be, labdája a vendég kapus felett is átszállt, a jó ütemben érkező Kovács pedig fél méterről a hálóba bólintott, ezzel megszerezte csapatának a győzelmet jelentő gólt. Bűcs Zsolt szerint a sors igazságtalansága lett volna, ha ezt a mérkőzést nem nyeri meg az Ajka. Hozzátette, a gárdából még mindig hiányzik, hogy a fölényét gólokra váltsa, és a mérkőzéseket lezárja, így pedig az utolsó pillanatokig marad ok az izgalomra.

Nagyon kiegyensúlyozott az idei mezőny a megyei labdarúgó bajnokságban, egyik csapat sem mehet biztosra egy ellenféllel szemben sem. A jó formában szereplő Kristály is vezetett ugyan a sereghajtó Dudar „otthonában” (Zircen), végül mégis be kellett érnie egy ponttal. Pedig minden az ajkaiak elképzelése szerint indult, Kovács beadását Hauser T. már a nyolcadik percben gólra váltotta, nem sokkal később pedig Kovács maga is betalált, méghozzá egy húszméteres szabadrúgást követően a kapu bal felső sarkába. A hazaiak azonban nem törtek meg, és már az első játékrészben faragtak a hátrányból, a második félidőben pedig az egyenlítés is sikerült. Ekkor Sipos Tamás tanítványai már nem tudtak ritmust váltani, így értékes pontokat hullajtottak. A tréner elmondta, az első félidőben számos helyzetet dolgoztak ki, ám ebből csak kettőt értékesítettek, pedig harminc perc alatt eldönthették volna a mérkőzést. A második játékrészben a hazaiak lelkesebben játszottak, ekkor a vendégeknek már kevesebb esélye nyílt a győzelemre. Az edző hangsúlyozta, a következő fordulóban, hazai pályán a feljutásra törő Balatonfüred ellen mindenképpen javítani szeretnének.

A Le Bélier Várpalotára látogatott a férfi kézilabda NB II. legutóbbi fordulójában. A megyei rangadón a vendégek kezdtek jobban, de a hazaiak a tízedik percre megfordították az állást (6-5). Ezután felváltva vezettek a csapatok, egyik fél sem tudott meglépni a másiktól (11-11). A félidő hajráját az ajkaiak bírták jobban, és négygólos előnyt szereztek a szünetre. A folytatásban tovább növelte előnyét a Le Bélier, hatgólosra hízott a különbség (14-20). A szurkolói által támogatott palotaiak nem adták fel a küzdelmet, és ”visszajöttek a meccsbe” (17-20), sőt egy 6-1-es rohamot követően átvették a vezetést (23-22). A vendégek ekkor időt kértek, de ez sem segített, mert a hajrában csak a hazaiak szereztek újabb gólokat és fontos győzelmet arattak az utolsó negyedórában csak egy találatot jegyző ajkaiak ellen. A Le Bélier hét közben búcsúzott a kupától, miután az Éles József által dirigált Veszprém ellen hazai pályán szoros csatában vereséget szenvedett.

A Veszprém-Tolna-Fejér megyei bajnokságban is pattogni kezdett a kézilabda, Szalay Ákos tanítványai a tavalyi ezüstérmes Ercsi ellen nagy küzdelemben arattak győzelmet.

Idén már 34. alkalommal rendezték meg városunk hagyományos futóversenyét, az Ajka Rajtját, ezúttal a TovaFutók SE társszervezésében. Az eseményt Utassy István, az önkormányzat Művelődési, Oktatási és Sportbizottságának elnöke nyitotta meg, a bemelegítést pedig az Ajka Kristály aerobikosai tartották. Az indulók száma átlépte a félezres határt, az új részvételi rekord pontosan 532 fő. A különböző korosztályú versenyzők ezúttal is öt eltérő hosszúságú távon, a TovaFutók felvezetésével tehették próbára kitartásukat. A befutót követően korosztályonként az első három célba érkező a dobogóra is felállhatott.

Negyedszer rendezték Veszprémben a Vehír Futógálát, ami mára a megyeszékhely első számú profikat és amatőröket egyaránt megmozgató rendezvényévé nőtte ki magát. Az ajkai TovaFutók nagyszerűen szerepeltek a megmérettetésen, Szigeti Ildikó és Kósa Szilvia korosztályos első, Papp Ferenc, Liska Bálint és Trnkáné Ligetvári Tímea második, Ujlaki Alfonz pedig harmadik helyezést ért el.

gyj_nbii-sakk-ajkai-asse-banyasz-sk-ajka-6431
Két ajkai csapat rangadóját tartották meg a hét végén a vmk-ban: Ajkai ASSE – Bányász SK Ajka 3-9 Fotó: Györkös