SPORTÖSSZEFOGLALÓ – Az FC Ajka jó játékkal győzött Hévízen

Nagy bajban a Kristály. Ismét 6-0-ra kapott ki az Ajka Kristály labdarúgó csapata, amelynél szóba került az edző lemondása is.

Az FC Ajka az elveszített szomszédvári rangadó után Hévízen igyekezett javítani a labdarúgó NB III-ban. Az első játékrészben a vendégek akarata érvényesült, veszélyesen játszottak Bűcs Zsolt tanítványai, de gólt egyik fél sem szerzett. A második játékrészben megtört a jég, Hanzl szögletét Szabó fejelte a hálóba. A hazaiak azonban hét perccel később egyenlíteni tudtak, így az ajkaiak kezdhettek mindent előröl. A fegyelmezett játék és a vendégekre helyezett nyomás azonban meghozta a gyümölcsét, Szabó gyorsan elvégzett szabadrúgásánál nem figyeltek a Balaton-parti védők, Csemer így tizenegy méterről lőhetett a kapu bal oldalába. A találattal a vendégek mindhárom pontot elhozták Hévízről. Bűcs Zsolt örömmel nyugtázta a mérkőzést követően, hogy a Veszprém elleni vereség csak apró megingás volt, ami miatt ő maga vállalta a felelősséget. A szakember elégedetten értékelte a Hévíz elleni játékot, hozzátéve, hogy mindig van miben fejlődni. Az edzéseken a következő hetekben a pontrúgásokat hangsúlyosabban gyakorolja majd a csapat, mert a tréner azt szeretné, ha azokból még több gólt szerezne a gárda.

A tartalékosan felálló Kristály hatgólos vereséggel a háta mögött várta a Devecser elleni összecsapást. A játék képe a nem sokat változott a tihanyi mérkőzéshez képest, a hazaiak kétszer találtak be az első félidőben, az ajkaiak nem tudtak válaszolni. Az igazi összeomlás a második játékrészben jött, ekkor a vendégek már sem játékban, sem akaratban nem tudták felvenni a versenyt a házigazdákkal, és ezúttal is hat góllal maradtak alul. A találkozó után Sipos Tamás nem kívánta értékelni a mérkőzést, ám később a városi televízió kamerái előtt szóba hozta a lemondását, hozzátéve, hogy az elmúlt két forduló teljesítménye egyenes következménye a téli felkészülésnek. Információink szerint az egyesület gyűlést hívott össze, ahol a játékosok és a vezetők a továbblépési lehetőségekről beszélnek, vélhetően akkor dől el az is, hogy az edző marad-e a posztján.

A Le Bélier a Veszprém II. csapatát fogadta a férfi kézilabda NB II-ben. A szomszédvárak mérkőzésén már az első percektől szoros küzdelmet láthattak a nézők, egyik fél sem tudott nagyobb előnyt kiharcolni (20. perc: 9-8). Az első játékrész hajrájában három ajkai találatra csak egy veszprémi válasz érkezett, így alakult ki a 14-12-es félidei állás. A folytatásban is tartotta előnyét a hazai gárda, a csapatok remek védekezésének köszönhetően nem sok gólnak tapsolhattak a szurkolók (40. perc: 18-15). Ezután állandósult a 3-4 gólos ajkai előny, sőt az 50. percben már 25-20-at mutatott az eredményjelző. A hajrában a veszprémiek még egy időkéréssel próbálták megtörni a hazaiak lendületét, de ez csak az eredmény kozmetikázására volt elég. A Le Bélier továbbra is vezeti a tabellát, és már három pont az előnye a Tarjánnal szemben.

Női kézilabdázóink az Úrkút csapatát fogadták a megyei bajnokságban. Jól indult a mérkőzés, a házigazdák irányították a találkozót, és folyamatosan vezettek egy-két góllal. A félidő végére viszont a vendégek kerültek előnybe. Az úrkútiak jól kezdték a második játékrészt és megléptek három góllal. A hazaiak tartották magukat, sőt a félidő közepére átvették a vezetést. A hajrá azonban megint a vendégeknek sikerült jobban, így Fülöp Imre tanítványai pont nélkül maradtak az izgalmas és fordulatos összecsapáson.

Az asztaliteniszezők számára a legfontosabb versenyt rendezték Várpalotán, hiszen itt országos ranglista pontokat szerezhettek az indulók. A megyebajnokságon az ifjúsági kategóriában ifj. Pad Ágoston kilencévesen bejutott a legjobb négy közé olyan mezőnyben, ahol nála kétszer idősebbek is asztalhoz álltak. A döntő végül egy szoros csata elvesztése után nem sikerült, de a fiatal tehetség így is minden elismerést megérdemel a harmadik helyért. Testvére, Franciska, szettveszteség nélkül ünnepelhetett bajnoki címet. A felnőtt párosoknál a Ficzay István-Illés Mihály duó az elődöntőig menetelt, a Kurali Barna – Pad Ágoston páros, bár remekül játszott, ezúttal nem szerzett érmet. Pad Franciska rajtoz állt a felnőttek között is, és több extraligás ellenféllel megküzdve végül óriási meglepetésre a harmadik helyen végzett. A férfiak mezőnyében szintén jól meneteltek az ajkaiak, olyannyira, hogy az egyik elődöntőben Illés Mihály Ficzay Istvánnal csapott össze, a színvonalas játék végén utóbbi lépett tovább a döntőbe, ahol végül ezüstérmet szerzett. A vegyes párosoknál pedig a Pad Franciska és Ficzay István duó másodikként végzett, előbbi tizenhat, utóbbi több mint tíz mérkőzés után, minden erejét mozgósítva érte el a nagyszerű eredményt.

Harmadik alkalommal rendezték meg Mohácson a Busó Kupa elnevezésű nemzetközi ökölvívó tornát. A megmérettetésen Szukics Dominik saját súlycsoportjánál eggyel feljebb, a 60 kilogrammosok között indult. Az ajkai öklöző a döntőben a tavalyi magyar bajnokság ezüstérmesével szemben maradt alul, így második helyen zárta a tornát.

Boros Máté, a Bódéért Hagyományőrző Egyesület ifjúsági korcsoportú diszkoszvetője egyéni csúcsot dobott a Szombathelyen megrendezett Országos Bajnokságon. Ezzel a teljesítményével a tizenharmadik helyezést szerezte meg. Edzője, Kulics János szerint a nagyszerű eredmény annál is inkább megsüvegelendő, mivel Máté egyedül készül, és edzőpartner nélkül jóval nehezebb jó teljesítményre sarkallni egy versenyzőt. A szakember továbbra is várja a tíz évnél idősebb, sportolni vágyó fiatalokat a bódéi dobó pályára.