SPORTÖSSZEFOGLALÓ Bosszantó rajt a kéziseknél

Fotó: Györkös

Férfi kézilabdázóink szinte végig kézben tartották a szomszédvári rangadót, végül mégis vereséget szenvedtek Veszprémben.

Gyenge játék, de győzelem

Az FC Ajka a Komáromot fogadta az NB III-as labdarúgó bajnokság legutóbbi játéknapján. A jó formában lévő hazaiak veretlenül állnak a táblázat élén, így a szurkolók joggal bíztak benne, hogy folytatja jó sorozatát Schindler Szabolcs csapata. Ezen a napon azonban az ajkaiak sok hibával játszottak, és bár az első félidőben irányították a játékot, gólt csak a hajrában szereztek, amikor Oláh két csel után Csizmadia elé tálalt, aki nyolc méterről lőtt a hálóba. A második játékrészben viszont többször Horváth kapus bravúrjaira volt szükség, hogy a hazaiak megőrizzék előnyüket. Ez végül sikerült is, így az ajkaiak fontos győzelmet arattak, aminek köszönhetően öt pontra elhúztak a második helyezettől. A vezetőedző elismerte, hogy ezúttal nem tudott ritmust váltani csapata, ám fontosnak tartotta, hogy így is sikerült megszerezni a három pontot.

This slideshow requires JavaScript.

Fél tucat gól

A Kristály hazai pályán fogadta a nyáron jócskán megfiatalodott Várpalotát. Az ajkaiak szerették volna feledtetni a múlt héten elszenvedett Úrkút elleni vereséget, így nagy lendülettel kezdték a találkozót. Ennek meg is lett az eredménye, Szélessy már a kilencedik percben vezetéshez juttatta csapatát, miután a tizenhatos vonalánál egy lövőcsellel elküldte a védőjét, majd ballal a kapus lábai között a hálóba lőtte a labdát. Nem sokkal később Mészáros beadására Szedlacsek érkezett remek ütemben és 12 méterről a kapu bal oldalába passzolt. Negyedóra elteltével a hazaiak két gólnál és két les miatt érvénytelenített találatnál jártak, míg a vendégek a félpályát is csak elvétve lépték át. A félidő derekán Mészáros szánta el magát lövésre jó harmincöt méterről, a vendégek hálóőre pedig beügyetlenkedte a középre tartó labdát. Tíz perccel később Szarka a tizenhatos jobb sarkánál cselezgetett, majd ballal a bal sarokba tekert. Az ajkaiak négygólos előnnyel vonulhattak szünetre, az érdemi kérdések így az első játékrészben eldőltek. A második félidőben ráadásul egy kiállítás miatt megfogyatkoztak a vendégek, így az utolsó fél óra már csak arról szólt, mekkora különbséggel nyernek a hazaiak. Nem sokkal a piros lapot követően Szarka húzott el a baloldalon, nagyszerűen tálalt a hosszún érkező Vizkelety elé, aki becsúszva lőtt a kapu közepébe. Percekkel később Kungl jobboldali beadását a hosszún érkező Szélessy két méterről passzolta a hálóba. Kicsit több odafigyeléssel akár nagyobb arányú siker is születhetett volna a pocsék napot kifogó Várpalota ellen. A vendégek kevés ellenállást tanúsítottak az idei szezon legjobb formáját mutató Kristállyal szemben.

Bosszantó vereség a nyitányon

Megkezdődött az NB II-es bajnokság férfi kézilabdázóink számára, akik az első fordulóban rögtön szomszédvári rangadón léptek pályára Veszprémben. Nyáron a keret nagy részét sikerült egyben tartani, persze azért akadtak távozók, Gyimesi Máté Nagykanizsán, Vadkerti Attila Kiskunmajsán, Bárdos Gergő pedig Veszprémben folytatja pályafutását. A Szeged U23-as csapatától sikerült megszerezni a szerb-magyar Ilicsin Szrgyant, Pápáról pedig Bors Martint. A csapat célja, hogy a bajnokság első hat helyének valamelyikén végezzen. Az ehhez szükséges pontok gyűjtését Veszprémben szerette volna elkezdeni Poór Tamás együttese. Jól is indult a találkozó, hiszen 4-4 után Blázsovics remek védéseinek köszönhetően 8-4-re elléptek az ajkaiak. Sokáig tartotta előnyét a vendég gárda, a hazaiaknak csak a szünet előtt sikerült kétgólosra faragniuk a hátrányukat. A pihenőt követően újra a Le Bélier percei következtek, visszaállt a négygólos ajkai vezetés (17-21). A veszprémi fiatalok azonban „visszakapaszkodtak a meccsbe”, előbb egyenlítettek, majd az 53. percben átvették a vezetést (24-23). A végjátékban több bírói ítélet miatt is feszült lett a hangulat, amit a házigazdák jobban bírtak idegekkel, és két góllal megnyerték a rangadót. A mérkőzés nagy részében vezető ajkaiak joggal bosszankodtak a mérkőzés után, hiszen két pontot hagytak a királynék városában.