SPORTÖSSZEFOGLALÓ Megkapták az érmeket

Fotó: Györkös

Az FC Ajka már korábban, az NLC-Ajka pedig óriási izgalmak közepette az utolsó fordulóban szerzett ezüstérmet.

Szép búcsú

Az utolsó forduló eredményétől függetlenül másodikként zárta az NB III-as pontvadászatot az FC Ajka labdarúgó csapata, így nem sikerült kivívnia a feljutást az NB II-be. A gárda ennek ellenére természetesen szépen akart búcsúzni a hűséges szurkolóktól, akik az őszi félévben sok látványos megoldásnak és nagyszerű gólnak tapsolhattak. Kis Károly tanítványai azt a Dunaharasztit látták vendégül, amely szintét tét nélkül léphetett pályára, hiszen biztosan bent maradt a bajnokságban. A találkozó ajkai fölényben telt, ami az első játékrész derekán érett góllá. Ekkor Illés adott középre, Kovács pedig közelről találta hálóba. A félidő további részében sok hibával játszottak a csapatok, újabb gól nem született. A második félidőben még jobban rákapcsoltak a hazaiak, Köles beadását Major csúsztatta a hálóba, megduplázva ezzel az ajkai előnyt. A hajrában a csereként beállt Horváth P. percei következtek. A játékos első labdaérintéséből kapufát szerzett, majd egy perccel később már eltalálta a bal alsó sarkot, ezzel végleg eldöntötte a három pont sorsát. A mérkőzés utolsó percében a nagy kedvvel játszó Horváth P. Csizmadia beadását is a hálóba vágta, a hazaiak így négygólos győzelemmel búcsúztak a szurkolóktól. Kis Károly sajnálattal beszélt a feljutás elmulasztásáról, ugyanakkor dicsérte csapatát, mint mondta erre az alapra lehet építeni a jövőben.

This slideshow requires JavaScript.

Tíz gól egy meccsen

A Kristály Cseténybe látogatott a megyei labdarúgó bajnokság utolsó fordulójában. A tét nélküli találkozó felszabadult játékot és igazi gólzáport hozott. A hazaiak már a nyolcadik percre kétgólos előnybe kerültek, ám a vendégeknek a félidő hajrájához érve sikerült szépíteniük. Ekkor Ambrus lőtte a hálóba a kapusról kipattanó labdát. A hazaiak szinte azonnal visszaállították a kétgólos különbséget, de a csattanót az ajkaiak szolgáltatták, Bakos ugyanis szemfülesen lépett bele a hazaiak felszabadítási kísérletébe, a labda pedig a hálóba pattant. A szünetben 3-2-őt mutatott az eredményjelző. A csetényiek a második félidőt góllal kezdték, a vendégeknek megint kapaszkodniuk kellett. Szabó Z. húsz méterről, szabadrúgásból tekert a hosszú sarokba, így ismét egy gólra zárkóztak Sipos Tamás tanítványai. A rendes játékidőből már csak percek voltak hátra, amikor a hazaiak ötödször is megzörgették az ajkai hálót, úgy tűnt, eldőlt a találkozó. A hajrában azonban a Kristály egyenlíteni tudott. Előbb Mészáros kezelt le egy kipattanó labdát a tizenhatos vonalánál, és a hosszú sarokba lőtt, majd Szarka lépett ki jó ütemben egy kiugratással, és a kifutó kapus mellett a hálóba passzolt. A Kristály végül a nyolcadik helyen zárta a bajnokságot, igaz az U19-es csapat többszöri létszámhiányos kiállása miatt négy pontot is levontak a felnőttektől. Ha ez nem történt volna meg, akkor az ötödik helyen végeztek volna Sipos Tamás tanítványai.

Megvan az ezüst!

Az utolsó fordulót rendezték a megyei női labdarúgó bajnokságban, ahol az ajkai hölgyek a Balatonfűzfőt fogadták. A nagyon kiélezett mezőnyben rendkívül nehéz helyzetben várta a hazai csapat a vendégeket. Gyenese Csaba több játékosára sem számíthatott a munka és betegségek miatt, sőt egy játékos az eltiltását töltötte. A hazaiaknak a döntetlen a biztos második helyet jelentette, de vereség esetén akár az ötödik helyre is visszaeshettek. A mérkőzésen a hazaiak domináltak, ennek ellenére az ellenfél szerzett vezetést. A fűzfőiek támadója egy ártatlanak tűnő szituációban a kilépő kapus felett a hálóba emelt. Rendkívül nagy lélektani nyomás nehezedett az ajkai hölgyekre, folyamatosan mezőnyfölényben játszottak, de kapura lövésig kevés alkalommal jutottak. A hazaiak fölénye a második félidőben érett góllá, Lackó 12 méterről lőtte ki a kapu bal oldalát. Több talált már nem született, az egy pont pedig azt jelentette, hogy az ajkaiak megszerezték a második helyet a Pápa mögött.

Tomi újabb aranya

Vecsésen rendezték, az V. Varga Viktor Nemzetközi Emlék versenyt, ahol a Boxer SE színeiben Povázson Tamás is megmérette magát. Az ajkai tehetség serdülő korosztályban a  38,5 kilogrammosok között első helyezést ért el.

Horváth Tibor edző és tanítványa, Povázson Tamás (Fotó: Boxer SE)

A legjobb megyei csapat

A Röpisuli Sportegyesület U15-ös csapata Budaörsön játszotta utolsó tornáját az Országos Gyermek Bajnokságban. Budapest Kertváros csapatával erős küzdelemben 3-2 arányban győztek az ajkai lányok. Magvas Renáta edző tanítványai végig koncentráltan játszottak, remek nyitásokkal és kiváló támadásokkal bizonyították ügyességüket. A Budaörs ellen is szépen helytálltak az ajkaiak. Szoros pontaránnyal zártak a felek, azonban egy hajszállal jobbnak bizonyult az ellenfél. Az Országos Gyermek Bajnokságra 41 csapat nevezett hazánkból. Ajka az összes Veszprém megyei csapatot megelőzve, az erős középmezőnyben, a 23. helyen végzett. A csapat tagjai: Halla Zsófia, Süveges Klaudia, Marton Lili, Schedl Vanessza, Nagy Lili, Kovács Virág, Palkovics Hanna, Ashley Rozi Anna, Hoffmann Andrea, Szabó Kíra, Tardos-Hankó Eszter, Horváth Loretta, Dalnoki Janka.

A Röpisuli középmezőnyben zárta a bajnokságot (Fotó: röpisuli)

Egyre ügyesebbek

A Rája ’94 ÚK legfiatalabb tehetségei vettek részt az Úszósuli körverseny hatodik fordulójában, Szombathelyen. Az ajkaiak nyolc érmet és nyolc oklevelet gyűjtöttek. Aranyérmet szerzett Czibor Dalma és Gál Sára 50 mellen. Második lett Szóka Bíborka 50 mellen és Longhi Elizabeth 50 gyorson. A dobogó harmadik fokára állhatott Palkovics Ádám 50 mellen, Lajos Benedek, Szóka Bíborka és Gál Sára 50 pillangón.

Longhi Elizabeth, Gál Kata, Gál Sára, Rauch Rebeka, Szóka Bíborka, Horváth Hanna, Czibor Dalma, Palkovics Ádám, Lajos Benedek (Fotó: Rája ’94 ÚK)

Futás éjjel, nappal

Az ajkai tájfutók Hajmáskéren álltak rajthoz, ahol sorozatversenyeket rendeztek. Többségében nyílt terepen zajlott a verseny, nem csak nappal, hanem éjszaka is. Középtávon Ládi János arany-, Pegán Petra, Gazsó Róbert ezüst-, Gazsó Laura pedig bronzérmet szerzett. Az éjszakai versenyen Ládi János másodikként ért célba. Az ajkaiak a Tüskés Endre emlékversenyen is szépen helytálltak, Országi Anna és Ládi János első, Országi Zsófia és Gazsó Laura második, Országi Sára, Kovács Zsolt és Gazsó Bálint pedig harmadik lett.