Szoros döntetlen az év első tétmérkőzésén

Labdarúgó csapatunk február 2-án kezdte meg az NB II. első tavaszi fordulóját Putnokon a Kazincbarcika ellen. Legutóbb a két együttes augusztus 11-én találkozott egymással Ajkán, akkor a vendégek távozhattak 3 ponttal a pályáról.

Külön érdekesség, hogy Kis Károly vezetőedző mind a három téli igazolását a kezdőbe tette. Így Tar, Tóth és Zamostny először lépett pályára tétmeccsen az FC Ajka színeiben. A kezdő sípszót követően egymásnak ugrottak a felek, alig telt el tíz perc a mérkőzésből és előbb Soltész, később pedig Zamostny fejese vágódott le a felsőlécről. A nézőknek a gólra sem kellett sokat várniuk, kisebb kavarodást követően Tar lövése kipattant, Lengyel Béla azonban a kipattanót értékesíteni tudta a 20. percben (0-1). A 30.percben Soltész állt közel az újabb gólhoz, lövése azonban a kapufán csattant. A hazaiak az első félidőben nem tudtak veszélyt jelenteni a Veszprém megyei kapura.

A fordulást követően felélénkült a házigazda csapat, először az 54. percben reklamáltak egy büntetőt, de Takács játékvezető nem mutatott a 11-es pontra. A 69.percig kellett várni az első valamire való hazai helyzettel, abból gól is született. Hazai bedobást követően a kissé szétszórt ajkai védők nem léptek közbe időben, így Németh Tamás a hosszú sarokba tekert (1:1).

Az utolsó tíz percben Horváth Dánielnek akadt dolga bőven. Először a 81. percben Németh lövésénél, majd a 90. percben Fótyik fejesénél kellett hatalmas bravúrt bemutatnia. Az állás a továbbiakban nem változott, így az FC Ajka csapata értékes idegenbeli 1 ponttal kezdte meg a tavaszi idényt.

A csapat legközelebb február 9-én lép pályára hazai környezetben a Vasas ellen.