Véget ért a Szülők iskolája programsorozat

Véget ért a Városi Intézmények Működtető Szervezetének TOP-7.1.1-16-H-ESZA-2020-01970 számú pályázata, a Szülők iskolája elnevezésű programsorozat, melyet az ajkai védőnők szerveztek hétről, hétre közel egy éven keresztül 80 alkalommal. A projekt népszerűsítésére a közösségi oldalon létrehoztak egy zárt csoportot is, Ajkai Szülők Iskolája elnevezéssel, ahol folyamatosan tájékoztatást kaptak az érdeklődők a programokról és azok elérhetőségéről.Az előadások a járványhelyzethez alkalmazkodva személyes jelenlét helyett online módon kerültek megrendezésre, sikeresnek bizonyultak az érdeklődők körében.

A projekt célja a városban élő kismamák, kisgyermekes családok felkészítése a tudatos gyermekvállalásra, a leendő szülők hozzásegítése a megváltozott élethelyzet elfogadására, egészségtudatosabb életvitelre, a pozitív szemléletű szülői szerepekre, elősegítve ezzel Ajka városhoz kötődésüket, a városban maradásukat.

A védőnők előadásaik során különös figyelmet fordítottak a várandósokra, akikben állapotuk megélésével, egészséges életmódjuk kialakításával, szülésre-szülői szerepre való felkészülésükkel, nagyon várt újszülöttjük ellátásával kapcsolatban sok-sok kérdés merül fel. A csecsemőket nevelő családok számára a babagondozással, a kötődés kialakításának elősegítésével, az egészséges táplálással kapcsolatosan hangzottak el tanácsok. A kisgyermeket nevelő családok a gyermek nevelésével,a helyes szokások és a játéktevékenység kialakításával,a kicsikészségeinek és mozgásának fejlesztésével, közösségbe kerülésének kérdéseivel kapcsolatban kaphattak segítséget.

Az előadások széles skáláján volt szó civil támogató segítségről, kulturális, szociális ismeretekről, szülői tapasztalatokról, Ajka várost érintő fejlesztésekről, sportolási, kikapcsolódási lehetőségekről, a városban elérhető szabadidős tevékenységekről, mindezek mellett megismerkedhettek az óvodai, bölcsődei élettel is az érdeklődők.

Számos meghívott szakember (többek között gyermekorvos, háziorvos, szülész-nőgyógyász, gasztroenterológus,pszichológus, pszichoterapeuta, kineziológus,mentőtiszt,szülésznő, dietetikus, gyógytornász,gerinctréner, sportedzők, kutyás és lovas terapeuta, óvoda és bölcsőde vezető, logopédus, gyógypedagógus, zenepedagógus, családgondozó, néptáncoktató,könyvtáros, stratégiai referens, szociális osztályvezető, bűnmegelőzési főelőadó) segítette a program megvalósulását.

A pályázat keretében vásárolt eszközök alkalmazását, szakszerű használatát is megismerhették a résztvevők.

Bisi Olga Julianna

projektmenedzser

Comments

comments

Be the first to comment

Leave a Reply