Végig precíz játékot mutatva győzte le a Haladást az FC Ajka

Fotó: FC Ajka facebook

A Merkantil Bank Liga 32. fordulójában az FC Ajka a Szombathelyi Haladást fogadta. A két csapat az utolsó öt bajnoki mérkőzésén hasonló teljesítményt nyújtott, ugyanis négy-négy pontot sikerült begyűjteniük.

A találkozó hazai nyomással indult, ami a vendég védőket meglepte és ennek hatására rengeteget hibáztak. Az első komolyabb lövésre 12 percet kellett várni, ekkor Gaál Bálint vette célba Rózsa kapuját, ám a hálóőr jól helyezkedett. A 19. percben egy ajkai szöglet után alakult ki kavarodás, de a vendégek menteni tudtak a gólvonalról. A 30. percben aztán megtört a jég, Csizmadia és Gaál játszott szépen a játékszerrel, majd oldalról tökéletes ütemben érkezett Sejben Viktor, aki öt méterről nem hibázott, 1-0. A 39. percben Csizmadia pöckölte okosan a labdát Szarkának, aki bele is tudott fejelni, de Rózsa a helyén volt. Az első játékrészben nagyon szépen és szervezetten játszott az Ajka, a nagy számban kiérkező szurkolók is örömfutballt láthattak.

Fordulás után, az 58. percben Présinger beadása jónak bizonyult, de Csizmadia fejese kissé a kapu fölé szállt. Az 59. percben az egykori válogatott játékos, Devecseri a kiállítás sorsára jutott, miután utolsó emberként Szarkát rúgta fel. Az ajkai szurkolók végig szorítottak a csapatnak, a játékosok ezt pedig szép, szervezett és látványos játékkal hálálták meg. A 73. percben Szarka lőtt fordulatból, de Rózsa hárítani tudott. A hajrában is az Ajka járatta szépen a labdát, a vendégek próbálkozásai már a hazai középpályán elhaltak, így Horváth Dániel ritkán, elvétve találkozott csak a játékszerrel.

FC Ajka – Szombathelyi Haladás 1-0.

Kis Károly: – Teljesen megérdemelten nyertünk. A játékosaim mindent megtettek a győzelem érdekében, sokszor kerültünk az ellenfél védelme mögé, és a védekezésünkről is mindent elmond, hogy a vendégek a kaput sem találták el az első félidőben. Remélem, ezzel a győzelemmel elindulunk felfelé, és minél előkelőbb helyen végzünk a tabellán.

Németh Szabolcs: – Nagyon gyenge teljesítményt nyújtottunk, megérdemelten nyert az Ajka. Hétről hétre nem azt a teljesítményt nyújtja a csapatom, ami jelen helyzetben elvárható lenne, az okokat keressük. Nem alakítunk ki megfelelő számú helyzetet, az edzésen a srácok dolgoznak, de jön a mérkőzés, és nem ugyanazt a produktumot adják elő, mint edzésen.