Tiszakécske-FC Ajka 2-1 (1-0)

Tiszakécske, 300 néző. Vezette: Nagy Róbert (Márkus Péter, Szilágyi Norbert)

Tiszakécske: Kiss Á. – Lehoczky, Viczián, Valencsik – Sági(Torvund, 68.), Szőr, Bertus, Balázs B. –Kocsis D., Vajda R. (Gyurján, 82.), Zamostny (Czékus, 68.). Vezetőedző: Balogh Pál.

Ajka: Szabados I. – Tóth G.(Horváth P., 68.), Tar, Kenderes, Csemer – Görgényi (Borsos, 58.) – Babos B.(Fiáth, 58.), Sejben (Nagy M. K., 37.), Csizmadia Z.(Pantovic, 58.), Zsolnai R. – Szarka Á. Vezetőedző: Schindler Szabolcs.

Határozottan kezdte a találkozót a hazai együttes. Az 5. percben Balázs tüzelt Szabados kapujára, azonban a hálóőr könnyedén hárított. A folytatásban is a kécskeiek játszottak veszélyesebben, de sokáig eredménytelenül. A 42. minutumban Kocsis harcolt ki büntetőt, és a volt ajkai játékos, Zamostny helyezett a kapuba, 1-0.

A szünet után Zamostny ugratta ki remek ütemben Balázst, aki mintegy hat méterről lőtt a hálóba, 2-0.

Az ajkaiak magasabb fokozatba kapcsoltak, és a 75. minutumban Nagy Krisztián révén szépítettek.

A hajrában alaposan megizzasztották a zöld-fehérek a hazaiak kapusát, azonban Kiss Ágoston állta a sarat.

A négy perces ráadásban mindent egy lapra feltéve rohamozott az Ajka, azonban az egyenlítés már nem jött össze Szarkáéknak.

Balogh Pál: – Nagyon jól kezdtük a mérkőzést. Jó felfogásban futballoztunk, megvoltak a lehetőségeink a gólszerzésre. Egy félidő alatt volt annyi helyzetünk, mint máskor több mérkőzésen együttvéve. Ezekből lehettünk volna még eredményesebbek, és akkor nagyobb előnnyel mehettünk volna szünetre. A második játékrészben a második gólunk talán túlságosan is megnyugtatta a csapatot. Ekkor úgy éreztem, hogy az eredményt akarjuk tartani, ugyanakkor a labdaszerzéseink után újra voltak lehetőségeink. Ezekből többet kell kihozni, és akkor hamarabb le lehet zárni egy mérkőzést, mert így a vége izgalmasan alakult. Jó csapat az Ajka, de álltuk a sarat.
Schindler Szabolcs: – Az első hatvan percbe belealudtunk. Ritmustalanul játszottunk, nem az történt a pályán, amit elterveztünk. A második félidőben már későn váltottunk, így vereség lett a vége.