Zsinórban három győzelem a kosarasoknál

November 14-én a női amatőr NB I. Piros csoportjában az Ajka az Atomerőmű LSC Szekszárd II. csapatához látogatott. A szekszárdiak öt mérkőzésen csupán kétszer tudtak nyerni. Az ajkaiak hat meccsen négyszer örülhettek győzelemnek.

Jól kezdett a Szekszárd, a 6. percben 16-12-re vezetett a pontatlanul játszó ajkai csapat ellen. A bakonyi gárda így is tudta tartani a lépést idegen környezetben. Az első negyed végén 22-20 volt az állás a Szekszárdnak. A második negyedben hamar egyenlített Kalocsai, azonban a hazaiak újult erőre kaptak, és tartották az 5-6 pontos előnyüket. Félidőre 43-38-al mehettek a felek.

Rövid szusszanás után az ajkaiak jöttek ki nagyobb tűzzel a harmadik negyedre, ami meg is látszott a játékukon. Közel négy percig nem kaptak találatot, de ez idő alatt sikerült ledolgozni a hátrányt és Lendér révén még a vezetést is megszerezte az Ajka a 25. percben egy sikeres közeli próbálkozásból. Ezután sebességet váltottak az ajkai lányok, a 27. percben Lendér triplázott, majd egy perccel később SzékelyHorváth dobott kosarat. Az utolsó negyedre 54-62-es eredménnyel fordulhattak a csapatok. A hazaiak kétszer is feljöttek 5 pontos különbségre, azonban az ajkai játékosok rutinnal tartották kézben a mérkőzést az utolsó másodpercig.

Atomerőmű LSC Szekszárd II. – Ajka 74-83.