Zsóka 17 éves lett

2017:
Gaál Zsóka „felvette a kesztyűt” és helyt állt a Felnőtt Magyar Női Sakk Bajnokságon, amelyet a közelmúltban rendeztek meg Budapesten, sőt mi több ezzel egy időben női FIDE-mesteri címet is szerzett. A 11 éves ajkai sakktehetség a nyáron tartott Zalakarosi Sakkfesztivál U20- as győzelmével nyerte el a jogot a nívós sportrendezvényen való részvételre. Élt is a lehetőséggel, hogy újabb körökben ismerjék meg a nevét, sikerült ugyanis komolyan meglepnie a 10 fős mezőnyt a december eleji versenyen.
2024:
A sakk világranglistán a harmadik, az európai listán az első helyett foglalja el a 18 év alatti lányok között az ifjúnak sajnos már nem sokáig nevezhető sakktehetségünk Gaál Zsóka, aki 2024. május 2-án töltötte be 17. születésnapját.
Mint FB oldalán írja: „Az elmúlt időszak intenzív munkájának eredményeként sikerült visszaverekednem magam az Európa- és világranglista vezető helyeire. Köszönöm edzőimnek, támogatóimnak a rengeteg segítséget!”
Mi pedig tovább szurkolunk neki és sok sikert kívánunk a közelgő Sakk Olimpián is!