CAD-CAM informatikus képzés

A Veszprémi Szakképzési Centrum Szent-Györgyi Albert Szakközépiskolája, Szakiskolája és Kollégiuma a 2017/2018-as tanévtől új képzéssel jelentkezik. Útjára indítják a CAD-CAM informatikus képzést, amelyre a most 8. osztályos – tehát pályaválasztás előtt álló – fiatalokat. és a már érettségizővel rendelkező fiatal felnőtteket is.

Akit érdekelnek a műszaki, technológiai fejlesztések és újdonságok, ráadásul kiemelkedően szeretnének keresni, annak ez a képzés az ideális! A CAD-CAM informatikusok számos gyártási területen keresett szakemberek: egészségügyi gépek gyártása, bútorgyártás, autógyártás, alkatrészgyártás, cipőgyártás, stb. Elsősorban a 2D és 3D-s tervezés a fő munkaterületük és gyártási gépek programozása.

A képzés ideje (4+1 év) alatt teljes körűen megismerkedhet a számítógéppel vezérelt gyártási folyamatokkal és azokkal a programokkal, melyek segítségével ez a technológia megvalósítható. Így elsajátíthatja a CAD-CAM eszközökkel való tervezést, fejlesztést és gyártást is.

Jelenleg a CAD-CAM Informatikusok az IT szakemberek legkeresettebb szakemberei közé tartoznak! Aki külföldön szeretne CAD-CAM Informatikusként elhelyezkedni, annak elsősorban a német nyelvterületeket javasolják.

A CAD-CAM Informatikus szakképesítés során megszerezhető tudás révén lehet a CAD-CAM informatikus terméktervezéssel, gyártással foglalkozó szervezet munkatársa, aki tevékenyen vesz részt korszerű terméktervezési, gyártástervezési folyamatokban, munkájához önállóan használja a korszerű informatikai eszközöket, üzemelteti a rendelkezésre álló hardvereket és szoftvereket. Feladata alkatrészek, összeállítások CAD szoftverrel történő modellezése, a termékről reprezentatív műszaki dokumentáció készítése, valamint az alkatrészek megmunkálásának CAM szoftverrel való tervezése, a szükséges szerszámok kiválasztása, a szerszámpályák generálása. A megmunkálást szimuláción keresztül ellenőrzi, ha szükséges, korrekciót, javítást végez. Az elkészült szerszámpályákat az alkalmazott CNC vezérlőhöz illeszti. A tervezés eredményeként készült CNC programot szerszámgépre illeszti, elvégzi a felszerszámozást és a szerszámbemérést. Beállítja a munkadarab előgyártmányához tartozó megmunkálási koordinátarendszerét, szimulálja, és végrehajtja a megmunkálási folyamatot. Méréssel ellenőrzi az elkészült munkadarabot, ha szükséges korrekciót és javítást végez. Munkája során ismeri és alkalmazza a szakterületre vonatkozó munka-, baleset- és tűzvédelmi előírásokat.

Comments

comments

Be the first to comment

Leave a Reply