Megoldódott a vízelvezetés

Isten malmai lassan őrölnek, de őrölnek, fogalmazta meg Karnics Miklós önkormányzati megbízott a Csékút városrészben, a buszmegálló és vízelvezető rendszer átadásán április 17-én. A kora délutáni rendezvényen több környékbeli lakó is részt vett.

Schwartz Béla polgármester az előzményekről szólva elmondta, hogy hosszú éveken keresztül gondot okozott a csékúti hegyről lezúduló esővíz és hordalék, amely rendszeresen eltorlaszolta az utat. Hosszas előkészítés és különféle engedélyek beszerzése után kezdődhetett a munka. Volt, aki szerint hosszú ideig tartott az előkészítés, de az önkormányzatnak is éppúgy engedélyeztetési terveket kell készíteni, mint a magánszemélynek vagy a gazdasági társaságok. A beruházást így több, mint 3 éves előkészítő munka előzte meg.

A vízrendezéssel érintett területen korábban egy romos ház állt, amelynek tulajdonosa Angliában élt. Nem sikerült megvásárolni tőle és időközben meg is halt, ezzel újabb problémák léptek fel.

De végre elkészült a beruházás, beérett az elmúlt 4 évben végzett munka. A művelődési házban 4 évvel ezelőtt tartott fórumon arra a kérdésre, hogy vízelvezetés vagy kerékpárút legyen, a többség azt válaszolta, hogy vízelvezetés. Nagy feladat volt ez. A padragi városrész Öcs felé vezető részén egy árokba kellett vezetni a vizet. Az árok nem az önkormányzat tulajdona volt, így a tulajdonosokkal is meg kellett egyezni, de időközben már a kisajátítás is megtörtént.

A csékúti és padragi dombtetőről a vizet hét árok vezeti el. A Csonka toronynál az átkötést a kerékpárút építésekor lesz célszerű megoldani.

Most új időszak kezdődik – mondta a polgármester –, ezért ismét feltehetik a kérdést, hogy mit szeretnének a városrész lakói? Annak ellenére, hogy a vízelvezetés mellett döntöttek korábban, már a kerékpárút építésre is nyújtott be pályázatot az önkormányzat. Sajnos, az előző országgyűlési képviselőtől nem kaptak megfelelő támogatást, sőt, kisiklatta az önkormányzat törekvését.

– A következő választáson ne felejtsenek el erre is gondolni – mondta a polgármester.

Az élhető város programot már megvalósították, jelenleg a zöld város programon dolgoznak, amelynek lényege, hogy minden lakos gyalogosan 15 percen belül érjen el egy zöld területet, parkot, erdőt. Padragkúton ezt könnyű megvalósítani, itt a cél, hogy minden ház előtti területnek, az ároknak, az udvarának gondozottnak kell lennie. Ha valaki betegsége vagy idős kora miatt az ehhez szükséges munkát nem tudja elvégezni, annak segít az önkormányzat.

A zöldhulladék elhelyezése is fontos feladat, az önkormányzat szorgalmazza annak portánkénti összegyűjtését.

Karnics Miklós önkormányzati megbízott elmondta, hogy ő is szorgalmazta a beruházás elkezdését, majd irányította, szervezte a kivitelezést. Most köszönetét fejezte ki minden segítőjének. Köszönetet mondott a polgármesternek és azoknak a képviselőknek is, akik a költségvetés elfogadásával támogatták a beruházást. Bízik abban, hogy mindez tovább folytatódik. Sok megkeresés érkezik a városrész lakóitól, hogy tárja a városvezetés elé a problémáikat, kéréseiket. Mivel a kérései általában meghallgatásra találnak, bízik abban, hogy a továbbiakban is együtt tudnak működni, és olyan városrész lesz Padragkút, amire mindannyian büszkék lehetünk.

(ta)

Fotó: Futó

Comments

comments

Be the first to comment

Leave a Reply