Elcsaltak egy ingatlant

Szőc korábbi, jelenleg ismeretlen helyen tartózkodó polgármesterének újabb ügye zárult le. Most is csalás miatt ítélték el: több mint három évet kell(ene) börtönben töltenie.

A sok kézben megfordult Havanna Otthon Kft.-t 2011 áprilisától az év augusztus 26-ig a ma már a fővárosban lakó R. Gergő (29) vezette, pontosabban az ő nevén volt. Ő és az unokatestvére, az akkor már Szőc polgármestere, Sz. Tibor (36) elhatározta, hogy megszerezik egy jászfényszarui kft.-től Ajkán a Bóday utcában lévő házat. Sz. Tibor nem hivatalosan járt el a Havanna nevében, tárgyalásokat folytatott az ingatlan adásvételéről. Végül is megegyezett a későbbi sértett képviselőjével, majd R. Gergő június 14-én Ajkán adásvételi szerződést kötött, amiben az szerepelt, hogy 15 millió forintot adnak a családi házért. Csakhogy egyiküknek sem volt ennyi pénze.

R. Gergő egy hónappal később adásvételi szerződést kötött egy férfivel, aki végül is már Sz. Tibor édesapjától (ekkor már ő volt a Havanna vezetője) vette meg 15 millióért az ingatlant.

Az Ajkai Járásbíróságon R. Gergő beismerő vallomásában arról beszélt, hogy úgy kötött szerződést halasztott fizetéssel, hogy már előtte tudták, nem képesek kifizetni 8 napon belül a vételárat. Viszont Sz. Tibor nem ismerte el a csalást, azzal védekezett, hogy ő részt sem vett a szerződéskötésben, csak segített az unokatestvérének, de ismerte az írásban foglaltakat.

A sértettek azt állították, hogy teljesen egyértelmű volt, hogy Sz. akarja megvenni az ingatlant, akinek megnyerő volt a modora, a megbeszélésekre drága autóval érkezett… Bemutatkozásképpen közölte velük, ő Szőc polgármestere, ami további bizalmat ébresztett bennük. A bíróság azt a következtetést vonta le többek között, hogy R. Gergőnek ebben az ügyben csupán a statiszta szerep jutott.

Ez utóbbi vádlottat az ajkai bíróságon csalás bűntette miatt két év börtönre ítélték, aminek a végrehajtását négy évre felfüggesztették. Sz. Tibort, aki szintén társtettes volt a csalásban, három év négy hónap szabadságvesztéssel büntették, s négy évre eltiltották a közügyektől. A bíróság kötelezte a vádlottak, hogy a jászfényszarui kft.-nek fizessék vissza a 15 millió forintot, amit a bűncselekménnyel okoztak. A Veszprémi Törvényszék helyben hagyta a döntést.

 

Comments

comments

Be the first to comment

Leave a Reply