Első helyen zárta a tabellát a KK Ajka

Az őszi szezont 348 lőtt góllal és 260 kapott góllal az első helyen zárta a KK Ajka,  NB II-es férfi csapata december 7-én Várpalotán, ugyanis a nemesvámosiak vereséget szenvedtek a hétvégén.

A rangadó remek hangulatban kezdődött, sok néző foglalt helyet a lelátón. A vendégek kezdték jobban a mérkőzést, 4-2-es vezetést szereztek, amit a hazaiak gyorsan egalizáltak(6-6). Ezután felváltva estek a gólok, és újra az ajkaiak szereztek kétgólos előnyt (9-11). A palotaiak a szünet előtt öt perccel időt kértek, rendezték soraikat és a maguk javára fordították az állást.

A korábbi évekhez hasonlóan a VBSK Kézilabda szakosztálya idén is megpróbált segíteni Karácsony közeledtével a rászoruló családokon, ebben az évben a várpalotai Családok Átmeneti Otthona számára szerveztek gyűjtést, amihez a KK Ajka csapata is hozzájárult. A második félidő kezdete előtt tartós élelmiszerekből álló csomagot adtak  át a helyi Családok Átmeneti Otthona képviselőjének, ezzel is segítve sok rászoruló családot.

A pihenő után előbb egyenlített, majd a vezetést is átvette vendégcsapat (15-16). Ám nem sokáig örülhettek az ajkaiak, ugyanis a közönsége által hajtott hazaiak ismét minimális előnyt szereztek (20-19). A játékvezetők kezéből kezdett kicsúszni a mérkőzés, nagyon sok rossz ítélettel bosszantották a csapatokat és a szurkolókat. Az izgalmas és parázs hangulatú hajrá még tartogatott jó pár fordulatot, 22-22 után a vendégek Venczel góljával vezetést szereztek, majd az utolsó hazai támadást Blázsovics hatástalanította.

A hátralévő másodpercekben a játékvezetők furcsa körülmények között elvették a labdát az ajkaiaktól és büntetőt ítéltek a hazaiak javára. Az időntúli hétméterest értékesítették a várpalotaiak és megmentették az egyik bajnoki pontot.

A vérbeli megyei rangadó  nagy küzdelmet és sok izgalmat hozott, aminek végén az ajkaiak jogosan bosszankodhattak az elveszett pont miatt.

Várpalotai BSK– KK Ajka 23-23(14-12)

KK Ajka játékosai: Blázsovics-Szrgyan,Venczel, Bajnóczi, Erőss, Fülöp és Zeitler D. Cserék: Komendánt, Horváth (Kapusok), John, Ignácz, Bonyhádi, Szabó,  Perczel és Forgács. Edző: Poór Tamás