FC Ajka győzelem idegenben

Andráshida – FC Ajka 1-2 (0-2)

Andráshida:100 néző. Játékvezető:Gaál Ákos (Bognár László, Sándor Zoltán)

Az eső Andráshidát sem kerülte el. A mérkőzés előtt 25 perccel leszakadt az ég, így az időjárással is meg kellett küzdenie a csapatoknak. A találkozót a hazaiak kezdték. A nyolcadik percben az FC Ajka szabadrúgáshoz jutott, amit  Hanzl jó 30 méterről végezhetett el, próbálkozását hatalmas bravúrral ütötte a felső lécre a hazaiak kapusa. A kilencedik percben ismét a vendég csapat ostromolta a hazaiak kapuját.  Pál távoli lövése csúszott meg kellemetlenül a csúszós talajon, Horváth azonban ismételten résen volt. Az újabb nagy rohamra alig tíz percet kellett várni, amikor is Balázs centerezését Szabó félfordulatból a hazai kapu jobb oldalába vágta! Az eredmény 0-1.  A huszonnyolcadik percben újabb vendég bravúr. Lőrinczy cselezett remekül a bal oldalon, majd remekül hozta játékba Balázst, aki egy befelé cselt követően a bal alsó sarokba lőtt! A második FC Ajka gól nem maradt válasz nélkül. A harmincnegyedik percben a hazaiak próbálkozását sikerült szögletre mentenünk. A félidőre két gólos vezetéssel mehetett el a zöld fehér gárda.

A második félidőt az Andráshida kezdte jobban, nem csak a vendég kaput támadták folyamatosan, az 54. percben   Baloghot is támadták az ötösön belül, de a játékvezető sípja néma maradt, így viszont Szabónak kellett mentenie.

A 67. percben a  folyamatos ostrom meghozta  gyümölcsét, Vittman révén szépítenek a hazaiak, immár az eredmény  1-2. Vitman góljára Hanzi válaszolt, ám ziccerét Horváth M. hárította. Amiből a hazaiak indulni tudtak és ők kerültek helyzetbe, azonban Horváth Dániel fejese centikkel elkerülte kapunkat. A 92 percesre hosszabbított mérkőzést az FC Ajka csapata nyerte meg. Végeredmény: 1:2