Gólzáporos meccsen maradt alul az FC Ajka

A Merkantil Bankliga 8. fordulójában az FC Ajka csapatát a Debreceni VSC látta vendégül a Nagyerdei Stadionban. Az alföldi csapatnak egyértelmű célkitűzése a gyors visszajutás az első osztályba, ennek megfelelően az összecsapás esélyesének a Kondás Elemér vezette együttes számított.

A mérkőzés nem indult eseménydúsan, kissé érződött a csapatokon a közel kéthetes kihagyás. A félidő legnagyobb helyzete Nagy Krisztián előtt adódott, amikor a jobb szélről meglódulva kapura tört, ám a debütáló Gróf Dávidon nem tudott kifogni. A második játékrész feléig kitartott a gólcsend, majd egyszer csak kiszakadt a gólzsák. Bárány indította be a gólgyártást, előbb lábbal, majd fejjel is eredményes volt. A 72. percben Kinyik talált be, ezzel 3-0-ra vezetett már a Loki. A zöld-fehérek azonban nem roskadtak össze, hatalmasat játszva sikerült két óriási góllal felzárkózni, előbb Csizmadia pókhálózott ki a 77. percben, majd Zsolnai is hasonló ívre küldte a játékszert a 80. percben, 3-2.

Az ajkai álmok és a remény a 86. percben tört össze Szécsi találatát követően, majd két perccel később Bárány talált be ismét (harmadjára). A rendes játékidő utolsó másodperceiben azonban az Ajka még ki tudott sajtolni magából egy gólt, Görgényi vette be Gróf kapuját. Így az eddigi hazai mérkőzésein gólt nem kapó DVSC az Ajkától hármat is kapott, de kettővel többet lőtt. DVSC- FC Ajka 5-3.