Jövőre Ajkán lesz az országos kupa

Újabb érmekkel gazdagították gyűjteményüket a SUN-DOME karate egyesület tagjai az őszi versenyeken, tudtuk meg Takács Miklós edzőtől.

A szerbiai Szabadka adott otthont az SKDUN világbajnokságnak, amelyen a 13 éven felüli versenyzők mérték össze tudásukat.

Az ajkai csapatból Németh Balázs katában negyedik helyen végzett. Czendrei Luca kumitéban egyéniben harmadik, leány és mix csapatban ugyancsak harmadik helyezést ért el. Kovács Marcell kumitéban harmadikként végzett, Takács Helga kumitéban ezüstéremmel zárt. Férheczli Dávid és Takács András csapatban bronzérmet szerzett.

A III. Veszprémi Shotokan Karate Kupa országos bajnokságon a SUN-DOME  24 arany-, 11 ezüst- és 6 bronzéremmel első helyen végzett a csapatversenyben. A kupán 17 egyesület 145 versenyzője képviseltette magát. A következő versenyt jövő év márciusában Ajkán rendezik meg.

Magyarország legrangosabb karate versenyén, az Eger összevont magyar bajnokságon is szerepelt a csapat 12 tagja. Az eseményre 43 egyesületből 460 nevezés érkezett. Az erős mezőnyben kumitéban Czendrei Luca és Kálmán László első, Németh Balázs, Pintér Éva és Takács András második, Fáskerti Bálint és Boldizsár Bálint harmadik helyen végzett.