Minősítették a sportlövőket

Nem panaszkodhatnak a sportlövők, hiszen rövid időn belül két versenyen is bizonyíthatták célzó képességüket a Sport utcai lőtéren. AZ Ajkai Technikai Tömegsport Egyesület augusztus második hétvégéjén szervezte a 2017 évi minősítő versenyét.

A megmérettetésen az egyéni fegyvertartási engedéllyel, érvényes sportorvosi igazolással, valamint MSSZ rajtengedéllyel rendelkezők indulhattak. A program Varjas József vezető versenybíró irányítása mellett zajlott, Szellem Tamás és Biczó László lövészetvezetők közreműködésével.

A 9 mm-es központi gyújtású pisztoly versenyszámban a 25 méterre lévő céltáblát kellett eltalálni. A küzdelemben Kiss Sándor nyert 156 köregységgel. Második Szellem Tamás, harmadik Biczó László lett.

A 0,22 kaliberű sportpisztoly kategóriában a 25 méter távolságban lévő céltáblára kellett lőni, ahol Kiss Sándor célzott a legpontosabban 175 köregységgel. Második legjobb eredményt Bagi István, a harmadik legtöbb köregységet Szellem Tamás érte el.

Legtöbb induló, mint mindig a 0,22 kaliberű kispuskalövészet nyílt irányzékú 50 méteres fekvő testhelyzetű lövészetében volt. Itt Bagi István 225 köregységgel nyert. A második legjobb eredményt Csendes Róbert érte el. Harmadik Ferincz József lett.

Az okleveleket Péntek Vendel, az egyesület elnöke és Varjas József adta át.  Az elnök elmondta, hogy minden, a versenyben induló sportlövő szerzett minősítést a négy kategória valamelyikében, amely lehetőséget teremt a további versenyeken való indulásra. Legközelebb októberben lesz alkalom minősítéseket szerezni.