Osztálykirándulást nyertek a bányászati pályázaton

Az országhatáron túlra is eljutott a Csingervölgyért Egyesület Bányászatról gyermekszemmel alkotópályázatának a híre.
A legjobb makett készítője, Vass Gergő kapta a dr. Meinhardt Judit által küldött ajándékot, szerencsebékát és 10 ezer forintot. Minden nyertesnek jutott abból a cukorból, amely szintén az ő ajándéka volt.
Dr. Meinhardt Judit,  az egykor a csingeri bányában dolgozott mérnök, Meinhardt Vilmos unokája  a nyáron Ajkára látogatott, majd Gerencsér Hilda, a Csingervölgyért Egyesület elnöke vezetésével bejárta nagyapja egykori lakóhelyét. Az elnök ekkor beszélt neki az általános iskolások számára évek óta kiírt pályázatról.
Az idén az ajkai Borsos, Fekete-Vörösmarty és Molnár Gábor iskolából, valamint Tüskevárról és Somlóvásárhelyről érkezett csaknem 100 alkotás. A résztvevők száma ennél jóval magasabb volt, az idén ugyanis sok csoportos mű érkezett be, egész osztályok pályáztak közös munkával.
A zsűri tagjai, Padné Szabó Mária, Krajcsi Tiborné és Baranyai Ferenc javaslatára három kategóriában, egyéni és csoportos rajzban, valamint egyéb műfajban hirdettek eredményt december 4-én, a Borbála napi szentmisét követően a csingeri kápolnában. A díjakat Gerencsér Hilda és a zsűritagok adták át.
Az egyéb  kategóriában két makett és egy irodalmi alkotás készítője kapott díjat. A legjobb lett a tüskevári iskola diákja, Vass Gergő. Második helyen végzett Hubai Santiago és Molnár Attila egy közös munkával (Ajkai Borsos Miklós Általános Iskola). Harmadik helyen Horváth Barnabás (Fekete-Vörösmarty iskola) irodalmi alkotását díjazták.
Rajz egyéni kategóriában  Lakatos Máté (Borsos iskola), Péter Dorottya (Fekete-Vörösmarty iskola) és Laczkó Benedek (Fekete-Vörösmarty) alkotását tartotta a legjobbnak a zsűri.
Rajz, festés csoportos kategóriában a Molnár Gábor iskola 7. osztálya első, a 8. osztály a második helyen végzett, a Borsos iskola  3. B osztálya lett a harmadik. Mindhárom osztályt tavasszal egy egynapos osztálykirándulásra hívja meg Csingerbe a pályázatot kiíró egyesület. A díjazottak az újabb alkotások elkészítéséhez szükséges eszközöket kaptak.
Gerencsér Hilda kérdésünkre elmondta, ahhoz, hogy a bányászat szellemi értékei, az ágazathoz kapcsolódó kultúra, hagyományok tovább éljenek, az szükséges, hogy már gyermekkorban felkeltsék a következő generációk érdeklődését.

Comments

comments

Be the first to comment

Leave a Reply