Sikerült visszavágni

Szeptemberben hazai környezetben gólzáporos és eseménydús mérkőzésen egy gólos vereséget szenvedett az FC Ajka a Nyíregyházától, így volt miért revansot venni a labdarúgó NBII 24. fordulójában.

Nagy iramban kezdtek a vendégek, a 4. percben Csizmadia lövése pár centivel haladt el a kapu mellett. Két perccel később büntetőterületen belül szabálytalankodtak a Nyíregyháziak, Nagy Norbert játékvezető azonnal a büntetőpontra mutatott, Nagy Krisztián állt a labda mögé, de a középre tartó lövését könnyedén hárította Ásvány. A 18. percben Zamostny volt eredményes, de azt a játékvezető les miatt érvénytelenítette. A 28. percben újabb ajkai lehetőség adódott, Nagy Krisztián vitte el a labdát a hazai kapus mellett, lövését azonban egy védő a gólvonalról kivágta. Közel 37 percet kellett várni az első hazai helyzetre, Papp kapáslövése okozott némi ijedtséget, de a labda elszállt a kapu fölött. A második játékrész elején góllá érett a fölény, remek támadás végén Csizmadia helyezte a labdát a kapuba az 51. percben, 0-1. A 66. percben Ötvös került helyzetbe, de a párharc győztese a vendég hálóőr, Horváth Dániel lett. Nagy István a 90. percben végleg eldönthette volna a 3 pont sorsát, de nagy erejű lövését blokkolták a nyíregyházi védők. Nyíregyházi Spartacus FC-FC Ajka 0-1.

Lengyel Roland: Nagyszerű mérkőzést játszott a két csapat. Az Ajka már az első félidőben eldönthette volna a 3 pont sorsát. Egy nagyszerű második félidővel ezt sikerült is.

Kis Károly: Nagyszerűen kezdtük a mérkőzést, több helyzetet is ki tudtunk alakítani, de ezeket ugyanúgy, mint a 11-est, sorra kihagytuk. A második félidőben egy remek támadással vezetést szereztünk. Értékes 3 ponttal gazdagodtunk.