SPORTÖSSZEFOGLALÓ

Több, mint egy órát játszott emberhátrányban az Ajka Kristály – Huszonöt érem az Úszósuliról

Az FC Ajka fontos győzelmet aratott a hétvégén, ezzel két helyet is előrébb lépett a tabellán, vagyis elmozdult a kieső helyről.

Nagyon rosszul indult a Szolnok elleni mérkőzés az FC Ajka számára a labdarúgó NB II. legutóbbi fordulójában, hiszen a vendégek már a nyolcadik percben vezetéshez jutottak. A bekapott gól nem törte meg azonban a házigazdákat, az első negyedóra végén Asztalos Zámbó beadása után nyolc méterről fejelt a hálóba. Az első játékrészben nem esett több gól, a felek döntetlennel vonultak a szünetre. A második félidő elején vezetést szerzett az Ajka, Csordás S. labdájára Major indult, és a kifutó kapust megelőzve a bal alsó sarokba lőtt. Tíz perccel később újabb hazai gólnak tapsolhattak a nézők, Zámbó szabadrúgásába Csordás Sz. fejelt bele, a játékszer a jobb alsó sarokban kötött ki. A folytatásban mindkét kapu előtt adódtak lehetőségek, de több találat nem született, így fontos győzelmet arattak Jákli Péter tanítványai. A vezetőedző elmondta, fegyelmezett védelemből induló gyors ellentámadásokkal és pontrúgásokkal készültek a jó erőkből álló Szolnok ellen, és ez remekül működött a mérkőzésen. A szakember hangsúlyozta, még korai lenne a bennmaradásról beszélni, annyi történt, hogy a gárda „kidugta a fejét a víz alól”, de még sok munka vár a csapatra.

Az Ajka Kristály vendége a jó formában lévő Balatonalmádi volt a megyei labdarúgó bajnokság első osztályában. Egy védelmi hibát követően az első félidő közepén a vendégek szereztek vezetést, egy szögletnél ugyanis a hosszú oldalon egyedül maradt a vendégek játékosa, és az elé kerülő labdát a kapuba vágta. Két perccel a vezető gól után tovább sokasodtak Sipos Tamás gondjai, Benkő ugyanis a szövegelésért kapott sárgalap után műesésért is begyűjtött egyet, így megfogyatkoztak a hazaiak. Ennek ellenére még a szünet előtt sikerült egyenlíteni. Egy jobboldali beívelésnél Magyar emelkedett a legmagasabbra, és a földre fejelt labdája a hálóban kötött ki. A második félidőben egyik csapat sem tudott újabb találatot szerezni, így a felek megosztoztak a pontokon. Sipos Tamás szerint nem látszott a létszámkülönbség, ez pedig a Kristályt dicséri, ugyanakkor a tréner csalódottan idézte fel a mérkőzés utolsó perceit, ahol az ajkaiak megnyerhették volna a találkozót, de nem tudták belőni a nagy helyzetet.

Kissé álmosan kezdett a több játékosát nélkülöző Le Belier a Hort vendégeként a férfi kézilabda NB II. legutóbbi fordulójában, de így is folyamatosan vezetett ellenfelével szemben (7-8). Ebben az időszakban pontatlanul játszottak a vendégek, ezért csak kétgólos előnnyel vonulhattak a szünetre. A második játékrész is hasonlóan alakult, mint az első, az ajkaiak vezetése állandósult, de a lelkes hazaiak nem adták fel a küzdelmet (21-23). Ezután már négy gól is volt a különbség, de a nagy akarattal küzdő pestiek az utolsó percre két gólra megközelítették a vendégeket, akik Huszti góljával döntötték el végleg a találkozót. Ismét bebizonyosodott, hogy a „kötelező” győzelmek a legnehezebbek, de Poór Tamás tanítványai sikerrel vették az akadályt.

17 versenyzővel szerepelt a Rája ’94 Úszóklub a Veszprémben rendezett Úszósuli körverseny harmadik fordulójában, ahol 16 másik egyesület legjobbjaival mérkőztek meg. Az ajkai fiatalok 25 éremmel (7 arany, 6 ezüst, 12 bronz), 4 különdíjjal és 20 oklevéllel gazdagodtak. Első helyen végzett Újvári Dorina, Szücs Bernadett, Cser Dávid, Burján Barnabás, és a lányváltó, vagyis Újvári Dorina, Antal Csenge, Balassa Melinda és Nyőgér Rebeka. Ezüstéremből Hujber Ákos, Cser Dávid, Szücs Bernadett, Balassa Melinda és Nyőgér Rebeka vihetett haza. Bronzérmet Antal Csenge, Balassa Melinda, Nyőgér Rebeka, Király Dávid, Ferenczi Marcell, Palkovics Adél és Tóth-Vig Barnabás szerzett, de harmadikként ért célba a fiú váltó (Cser Dávid, Burján Barnabás, Tóth-Vig Barnabás, Ferenczi Marcell) és a mix váltó (Palkovics Adél, Palkovics Máté, Szücs Enikő, Hujber Ákos) is.

raja_2015_04180001
A sikeres ráják

Lezárult az NB I-es teke bajnokság, az utolsó fordulóban elszenvedett vereségnek köszönhetően az Ajka Kristály a harmadik helyre csúszott vissza, ezzel elveszítette a lehetőségét annak, hogy a Szuperligáért mérkőzzön meg. A csapat játékosa, dr. Tóth Zoltán elmondta, a feljutást tűzték ki céljuknak a szezon elején. Ez elsősorban azért nem sikerült, mert az ellenfelek közül többen is az ajkaiak ellen nyújtották a legjobb formájukat, több esetben is egyéni csúcsokat értek el a Kristály ellen, így hiába játszottak az üveggyáriak jól, ez sokszor kevésnek bizonyult.