SPORTÖSSZEFOGLALÓ( videóval)

A férfi kézilabdázók megtartották az első helyet
Kiütötte a listavezetőt az FC Ajka

Az FC Ajka csapata. Felső sor (balról jobbra): Balogh Márton, Major Norbert, Pavlitzky Balázs, Pál Dávid, Tölgyesi Viktor, Pataki Roland, Pákai Gergő, Kovács Gergő, Kovács Gábor, Kozma Máté, Dénes Zsolt. Középső sor: Bedő János technikai vezető, Dalnoki László masszőr, Dávid Sándor kapusedző, Geri Gyula ügyvezető, Bűcs Zsolt vezetőedző, Haraszti Gergely asszisztens edző, Czaha Dániel technikai vezető, Bujtor Tamás szertáros. Alsó sor: Fodor Marcell, Szabó Zsolt, Skriba Máté, Lőrinczy Attila, Hanzl Máté, Balázs Richárd.

Fotó: Györkös

Az Ajka Kristálynál abban bíznak, hogy a rossz főpróbát sikeres előadás követi majd. Az FC Ajkánál viszont nem csak a felkészülés, hanem a bajnokság rajtja is jól alakult.

Az FC Ajka az éllovas Érd otthonában kezdte a tavaszi szezont. Bűcs Zsolt és a csapat természetesen szeretett volna visszavágni az őszi vereségért, de a vezetőedző a találkozó előtt hangsúlyozta, hogy nem indulatos, hanem fegyelmezett, taktikus játékot követel meg tanítványaitól. Az első játékrészt a vendégek irányították, ám gólt csak az utolsó percben sikerült szerezniük, ekkor Köles lövése pattant Skriba elé, aki tíz méterről nem hibázott. A második félidőben az érdiek is megkönnyítették az ajkaiak dolgát, két kiállítás után az utolsó fél órára megfogyatkoztak a vendéglátók. Bűcs Zsolt csapata élt a lehetőséggel, előbb a csereként beállt Major cselezte magát veszélyes helyzetbe és estében lőtt gólt, majd Lőrinczy passzolta a hálóba Pavlitzky beadását. A kegyelemdöfést Köles adta meg, aki Hanzl szöglete tán lőtt a kapuba. A hazaiak a lefújás előtti percekben büntetőből megszerezték a becsületgólt, de a vendégek győzelme nem forgott veszélyben. Ugyanígy vélekedett a vezetőedző is, aki szerint 0-0-nál is csapata uralta a mérkőzést. A gárdára a következő fordulóban sem vár könnyű mérkőzés, hiszen szomszédvári rangadón látja vendégül a kiütéses sikerrel rajtoló Veszprémet.

Finoman szólva is csapnivaló felkészülést tudhat maga mögött az Ajka Kristály labdarúgó csapata, amely mind az edzéseken, mind a mérkőzéseken létszámhiánnyal küzdött. Előfordult, hogy az utolsó pillanatban még játékost kellett keríteni, hogy egy-egy edzőmérkőzésen egyáltalán ki tudjon állni a gárda. A keretből télen hárman távoztak, Schönberger Roland Sümegre, Kovács Kálmán Balatonfűzfőre, Udvardi Mózes pedig Pápára igazolt. Az egyesület próbálta pótolni a távozókat, Varga Benjamin az FC Ajka utánpótlás csapatától tért vissza az üveggyáriakhoz, valamint az utolsó napon sikerült megegyezni Süle Norberttel, aki egyelőre egyetlen edzésen vett részt, így nem tudni, mennyire jelenthet majd erősítést a klubnak az alsóbb osztályból érkező játékos. Sipos Tamás elmondta, a korábbi években sem sikerült kifejezetten jól a felkészülés, nyáron például az összes edzőmérkőzésükön alulmaradtak, a bajnokságra mégis mindig összeszedte magát a gárda. Az edző bízik a játékosaiban, úgy érzi, nem esélytelenül utaznak a közvetlenül előttük tanyázó Tihanyhoz az első tavaszi mérkőzésre.

Az Ajka Kristály a Mészöly Akadémiával játszott felkészülési mérkőzést a bajnoki rajt előtt Fotó: Györkös

Rangadóval kezdődött a tavasz férfi kézilabda csapatunk számára, hiszen az éllovas ajkaiak a második helyezett tarjániak otthonába látogattak. A játékosok örömére sok lelkes szurkoló kísérte el a gárdát. Feszült hangulatban kezdődött a mérkőzés, a nagy tét rányomta a bélyegét a találkozóra. Kezdetben kevés találatot láthattak a nézők, a huszadik percben még csak 4-4-et mutatott az eredményjelző. A félidő hátralévő részében viszont szinte potyogtak a gólok, a kevesebbet hibázó vendégeknek sikerült kétgólos előnyt kiharcolni a szünetre. A folytatás is roppant izgalmasan alakult, felváltva vezettek a csapatok, egyik fél sem tudott nagyobb előnyt kiharcolni (10-12, 13-12). A vendégek több technikai hibát is vétettek, sok labdát eladtak, de a tarjániak ezt ritkán tudták kihasználni, mivel az ajkai fal szerencsére jól zárt (16-16). Az utolsó percekben szinte izzott a levegő a csarnokban, Vadkerti büntetőjével 18-19-re vezetett a Le Belier, amit 15 másodperccel a vége előtt kiegyenlített a hazai csapat. A dudaszó előtt még szabaddobáshoz jutottak a vendégek, de a lövés elkerülte a kaput. Roppant izgalmas, fordulatokban gazdag mérkőzésen megosztoztak a csapatok a pontokon, így Poór Tamás tanítványai teljesítették az edző minimális elvárását, és nem engedték közelebb zárkózni az üldözőt.

A megyei osztályban szereplő női kézilabdázóink a tavaszi szezon első mérkőzésén Alsóörsön léptek pályára. A vendéglátók erősödtek a téli szünetben, a veszprémi kézilabda iskolákból fiatalok érkeztek az ellenfélhez. Az ajkai lányok nagy lendülettel kezdték a mérkőzést. A túlzott akarás bosszantó hibákat hozott, így a vezetést a hazaiak ragadták magukhoz, 5-1-re, majd 9-4-re is elhúztak. Fülöp Imre időt kért, úgy tűnt, a csapat megnyugodott és a szünetre egygólosra csökkentette hátrányát. A második félidőben már az ajkaiak irányítottak és végig tartották 3-4 gólos előnyüket, így magabiztosan nyerték a mérkőzést.

Asztaliteniszezőink az eddig pontveszteség nélkül álló Esztergom csapatát látták vendégül az NB III-as bajnokságban. A hazaiaknak nyolc szettet sikerült rabolni, és egészen az utolsó mérkőzésig nyílttá tették a küzdelmet, sőt kis szerencsével pontot is szerezhettek volna. A mutatott teljesítmény biztató lehet a következő fordulókra.