SPORTÖSSZEFOGLALÓ Bajnok a Bányász!

Nagyszerű hétvégét zártak az ajkai sportolók, a labdarúgók, a kézilabdázók és a sakkozók is magabiztos győzelmet arattak.

Labdarúgás: Az FC Ajka a Videoton II. otthonában lépett pályára az NB III. legutóbbi fordulójában. A találkozón több hiányzót is nélkülözött Kis Károly, közülük egyedül Krebsz távolléte adott okot örömre, az ajkai hátvéd ugyanis a korosztályos magyar válogatottban kezdőként szerepelt Anglia (4-1-es vereség) és Macedónia (4-3-as győzelem) ellen is. Az Európa-bajnoki selejtezőkön a mieink sajnos nem kvalifikálták magukat a kontinensviadalra. A Videoton elleni összecsapás első játékrésze jó iramban telt, de kevés helyzetet hozott. Már talán mindenki elkönyvelte a szünetre a gól nélküli döntetlent, ám a félidő utolsó percében Vallejos jobb oldali beadását Oláh a kapu közepébe lőtte. A második játékrészben a vendégek irányították a mérkőzést. Negyed óra elteltével Horváth szabadrúgása csattant a lécen, a kipattanót pedig Oláh közelről a hálóba küldte. A télen érkezett támadó nem elégedett meg ennyivel, és az eddig eltiltását töltő játékos első tétmérkőzésén mesterhármast ért el, miután a védőt, majd a hálóőrt is kicselezte, és az üres kapuba gurított. A kegyelemdöfést az utolsó percben Csizmadia adta meg, aki Köles átadását értékesítette. Kis Károly a találkozó után elmondta, szép gólokat szerezve megérdemelt győzelmet arattak.

A Kristály a Zirc-Dudar csapatát fogadta a megyei bajnokságban. Az első félórában kevés helyzet adódott, nem bírtak egymással a felek. Majd szinte a semmiből szerzett vezetést a hazai gárda, Szarka tartott meg jól egy labdát, Szabó Z. elé tálalt, aki laposan gurított a rövid sarokba. A gól felpörgette a hazaiakat, nem sokkal később Szarka saját maga fejezte be az akciót, egy csel után 17 méterről nagyszerűen tekert a hosszú sarokba. A lefújás előtti másodpercekben Szarka lövését blokkolták a vendég védők, a kipattanó az üresen érkező Móger elé került, aki négy méterről a kapuba passzolt. A második játékrész ismét álmosan indult, az első komoly helyzetre bő húsz percet kellett várni, ekkor Mészáros lerántásáért ítélt büntetőt a játékvezető, a vétkes zirci játékost pedig kiállította. Hauser T. tizenegyesét a kapus vetődve hárította, de ennek nem sokáig örülhetett, hiszen egy perccel később újabb büntetőt végezhettek el az ajkaiak. Ezt Szabó Z. a jobb sarokba helyezte, négygólosra növelve ezzel a különbséget. Ezt követően rákapcsoltak a vendégek, de próbálkozásaik csak arra voltak elegendőek, hogy a Kristály kedvére kontrázhatott. Számos helyzetet dolgoztak ki a hazaiak, de ezekből egyet sem sikerült értékesíteni. Az utolsó tíz percre alább hagyott az iram, az ajkaiak talán már elkönyvelték a könnyed győzelmet, ám ezt megérezte a zirci gárda, és két gólt lőve felzárkóztak. A Kristály győzelme azonban ezen a találkozón nem forgott veszélyben.

Véget értek az öregfiúk bajnokság küzdelmei. A sportcsarnokban rendezett torna első sorban a jó hangulatról és a sportbarátságok ápolásáról szólt, de bizony akadtak parázs mérkőzések is. A csoportban 72 éves játékos megmozdulásainak is tapsolhattak a nézők. A döntőbe a legjobb négy csapat jutott, közülük a Bakony Erőmű végzett az élen az Ajkarendeket és az S.O.S. csapatát megelőzve. A torna legjobb játékosa Márton Gábor (Ajkarendek), legjobb kapusa pedig Tatai Attila (S.O.S.) lett. A legtöbb gólt Rajmon Péter (Bakony Erőmű) szerezte.

Kézilabda: A Le Bélier a Tatabányát fogadta az NB I/B-ben. A hazaiak kezdték jobban a „négypontos” mérkőzést, a 10. percben 4-2-re vezettek, majd a vendégek percei következtek, akik a félidő derekára átvették a vezetést (9-11). A szünet előtti hajrában az ajkaiak rákapcsoltak és minimáliselőnnyel vonultak az öltözőbe. A szünetben Poór Tamás edző felrázta a csapatát, és a folytatásban nagyobb sebességre kapcsolt a Le Bélier, aminek köszönhetően a játékrész közepére biztos előnyt szerzett (20-13). A kapuban Blázsovics parádézott, ami után könnyű gólokat lőttek az ajkaiak (23-14). A tatabányaiak időkérése sem zavarta meg a vendéglátókat, akik gyönyörű gólokkal szórakoztatták a nagyérdeműt (27-17). A végjátékot igazi gálává varázsolta a hazai csapat, amit a szurkolók vastapssal jutalmaztak. A görcsösen és lassú tempóban kezdődő első félidő után a nagyobb sebességre kapcsoló ajkaiak biztos győzelmet arattak.

Sakk: Győzelmet aratott és ezzel az utolsó forduló eredményeitől függetlenül bajnok a Bányász SK az NB II-es bajnokágban. Az elsőség a jelenlegi kiírás szerint azonban még nem jelent automatikus feljutást az NB I/B-be, oda ugyanis a három NB II-es bajnok közül csak kettő kerülhet fel, így, ha mindhárman vállalják a kihívást, körmérkőzéssel döntenek a feljutók személyéről.

Karate: Szekszárdon rendezték a Széki Kupát, amelyen 45 egyesület 520 karatékája vett részt. A szokásosnál magasabb színvonalúra sikeredett a verseny, annak ellenére, hogy az UTE és az MTK kis létszámban képviseltette magát a versenyen. Az ajkai SUN-DOME SE tizenhárom fővel vett részt, és a kilencedik helyen végzett az összetett pontversenyben. Aranyérmet szerzett Koncz Áron formagyakorlatban és küzdelemben. A dobogó második fokára állhatott Kovács Marcell, Erdélyi Virág, Fáskerti Bálint, Horváth Martin, Tróbert Flóra, Bartalos Gábor küzdelemben, valamint Ráday Kornél formagyakorlatban. Bronzéremnek örülhetett Bencze Kornél küzdelemben, valamint Bartalos Gábor, Kiss Maja és Horváth Bence formagyakorlatban.

Futás: Kováts György első helyen végzett korosztályában a Lengyelországban rendezett Spartan Race elnevezésű terep-akadály futóversenyen. Az ajkai sportoló ezzel kivívta a jogot, hogy ősszel részt vegyen a világbajnokságon, az Egyesült Államokban. György korábban már kvalifikálta magát a franciaországi Európa-bajnokságra is, így mozgalmas hónapok előtt áll az ajkai extrém sportoló.

Úszás: Nagy Nikoletta Hódmezővásárhelyen, a Diákolimpia országos döntőjében 100 méteres pillangóúszásban ezüstérmet szerzett. Az eredmény azért is nagy siker, mert Nikoletta nem erre a távra, hanem a közelgő Országos Hosszútávúszó Medencés Bajnokságra készül.