SPORTÖSSZEFOGLALÓ Szomszédvári rangadóval kezd az FC Ajka – Koncz Áron újabb aranyérmet szerzett

Felső sor (balról jobbra): Csemer Gyula, Oláh László, Csizmadia Zoltán, Tóth Patrik, Pákai Gergő, Kovács Gergő, Graszl Károly, Köles János, Horváth Péter Középső sor: Geri Gyula (ügyvezető), Dalnoki László (masszőr), Dávid Sándor (kapusedző), Udvardi Ervin (asszisztensedző), Jeney Gyula (asszisztensedző), Kis Károly (vezetőedző), Bedő János (technikai vezető), Bujtor Tamás (szertáros), Czaha Dániel (technikai vezető), Halász Dániel (erőnléti edző) Alsó sor: Vallejos Dominique, Popovics Bertold, Nagy Krisztián, Nagy Erik, Markó Róbert, Dróth Levente, Pokorni Péter, Balogh Márton, Horváth Dániel, Major Norbert, Pavlitzky Balázs, Illés Dávid, Kalász Milán, Bakó Roland (Fotó: Györkös)

Sérülések és eltiltások miatt több játékosát is nélkülözi a szezonnyitón az FC Ajka, amely nem tett le a feljutás kiharcolásáról.

Labdarúgás: Véget ért a felkészülés, a hétvégén már bajnoki találkozón bizonyíthatnak Kis Károly tanítványai az NB III-ban. Az újdonsült edző elmondta, nem teljesen ismeretlen csapathoz érkezett év elején, hiszen több játékossal is találkozott már a futballpályákon. A szakember örömmel tapasztalta az edzőmérkőzéseken mutatott jó formát, ugyanakkor kitért rá, hogy a felkészülés alatt két támadó, Major és Nagy K. is hosszabb időre kidőlt sérül miatt. A korábban említett igazolásokon kívül a klub az átigazolási időszak utolsó napjaiban szerződtetett egy kapust is, Horváth Dániel személyében. A vezetőedző elmondta, sokat futó és egységes csapatot szeretne építeni, amely játssza a futballt, és a korábbiaknál tudatosabb támadójátékot mutat. A gárda ősszel rossz helyzetkihasználása miatt kapta a legtöbb kritikát, Kis Károly a játék ezen elemét hangsúlyosan gyakoroltatta játékosaival az edzéseken. A vezetőedző úgy véli, a csapat nagy fegyvere lehet, hogy a középpályás labdaszerzésekből gyors és veszélyes támadásokat vezet. Erre minden bizonnyal szüksége is lesz az ajkaiaknak, hiszen egy szomszédvári rangadóval kezdik a tavaszi szezont, a közvetlen rivális Pápa ellen. A találkozón a sérültek mellett az eltiltott Krebsz és Oláh sem léphet majd pályára.

A Kristály már megkezdte tavaszi szereplését a megyei bajnokságban. Az ajkaiak a második helyen álló Úrkútot fogadták, amelynek otthonában legutóbb 4-1-re győzni tudtak. A sportcentrum műfüves pályáján rendezett találkozón kevés helyzetet láthattak a nézők, mindkét csapat elsősorban a biztonságra törekedett. Az első játékrész utolsó percében emberelőnybe kerültek a hazaiak, de ennek nem örülhettek sokáig, hiszen a második játékrész elején Horváth kért számon egy ítéletet a játékvezetőn, ami miatt egyből villant a piros lap. Az összecsapást egy szerencsés találat döntötte el, az ajkai kapus éppen a vendégek támadója elé ütött egy távoli lövést, a csatár pedig közelről nem hibázott. Sipos Tamás elmondta, jól és szervezetten játszottak, de az ellenfél kapujához csak ritkán tudtak odaérni. Az edző szerint ezen a találkozón a helyzetek alapján egyik fél sem érdemelt volna győzelmet.

Döntőt rendeztek a teremlabdarúgó bajnokságban négy csapat részvételével. A finálét végül magabiztosan a Mágusok csapata nyerte, amely a selejtezőket, a csoportmérkőzéseket és a rájátszást is beleszámítva 15 mérkőzést vívott, és ezek mindegyikén győzelmet aratott, ráadásul a négyes döntőben gólt sem kapott. A három döntőbe jutott ellenfél így a dobogós helyekért vívott nagy csatát, végül mindhárom gárda három pontot szerzett, így köztük az egymás elleni gólkülönbség döntött. Második a Bercsényi, harmadik a Tandem, negyedik pedig a Szuperinfó lett. A döntő legjobb játékosának Sáringer Dávidot (Tandem), legjobb kapusának pedig Csepregi Andrást (Mágusok) választották. A gólkirályi címen Szélessy Péter és Hauser Tibor (mindkettő mágusok) osztozott 5-5 találattal.

Kézilabda: A Le Bélier a Csurgót fogadta az NB I/B-ben, a gárda a sereghajtó ellen igyekezett megszerezni első hazai győzelmét. A mérkőzés 10. percéig volt kiegyenlített a küzdelem, majd 5-5 után négyszer is betaláltak a hazaiak, miközben Horváth a kapuban „lehúzta a rolót”. A vendégek időt is kértek, de ez sem zökkentette ki a játékból az ajkaiakat, akik a szünetig megőrizték előnyüket. A térfélcserét követően állandósult a 3-4 gólos hazai vezetés, Poór Tamás forgatta csapatát, mindenkinek próbált játéklehetőséget biztosítani (22-18). A csurgóiak többször megpróbálkoztak a hét a hat elleni játékkal, aminek köszönhetően a mérkőzés hajrájára felzárkóztak. Az utolsó öt percre ötgólos előnnyel érkezett a hazai csapat, amiből a lelkes vendégek négyet is ledolgoztak, sőt a végén kezükben volt az egyenlítés is, de a kapura lövésük mellé szállt. A mérkőzés után a hűséges szurkolók joggal ünnepelték az első hazai sikert. Ezen a napon bebizonyosodott, hogy a kötelezőnek hitt győzelmek olykor a legnehezebbek.

Karate: Szigetszentmiklóson rendezték a 26. Hungarian Tatami Karate Kupát, ahol 12 ország, versenyzői mérték össze tudásukat. 65 klub részéről 700 nevezés érkezett erre a rangos eseményre. A Sun-Dome SE sportolója, Koncz Áron ismét remekelt, és a dobogó legfelső fokára állhatott. Kovács Marcell a +84 kg férfi mezőnyben harmadik helyen végzett.

Koncz Áron

Asztalitenisz: Három ajkai játékos is kijutott az asztalitenisz Diákolimpia országos döntőjére, amelyet Karcagon rendeztek.  Pad Ágoston a negyeddöntőben búcsúzott, Kiss Csenge és Pad Lina pedig kilencedik helyen végzett.

Diszkoszvetés: Bókony Ádám a Bódéért Hagyományőrző Egyesület dobó szakosztályának diszkoszvetője, a Németh Pál Dobóakadémián megrendezett Magyar Bajnokságon ötödik helyezést ért el serdülő korcsoportban. Ádám ebben az évben váltott nehezebb diszkoszra, így nem csak az ellenfelekkel és a zord időjárással kellett megküzdenie a versenyen. Célja, hogy a szabadtéri OB-n dobogóra állhasson.

Úszás: A Rája ’94 ÚK fiataljai az Úszósuli körverseny második szerepeltek. Gál Sára 50 mellen aranyérmet szerzett, 50 gyorson pedig ezüstöt, Longhi Elizabeth 50 gyorson úszott be a második helyre, Szóka Bíborka pedig 50 mellen harmadik helyezést ért el. Másnap felkészülési versenyen szerepeltek Bujna Lilla és Farkas András tanítványai Szombathelyen.

Szabó Dávid aranyat nyert 800 gyorson, 400 vegyesen, 200 vegyesen és 100 mellen, bronzot pedig 100 háton. Újvári Dorina 800 gyorson és 100 mellen nem talált legyőzőre, 200 és 400 vegyesen pedig második lett. Szóka Júlia 800 gyorson és 100 mellen nyert, 200 és 400 vegyesen ezüstérmes lett. Király Dávid minden színű éremből gyűjtött egyet, 800 gyorson aranyat, 400 vegyesen ezüstöt, 200 vegyesen pedig bronzot. Burján Barnabás háromszor állhatott a dobogó harmadik fokára, 800 gyorson, 400 vegyesen és 100 mellen jeleskedett. Palkovics Adél 400 vegyesen második helyen ért célba, 100 gyorson pedig harmadikként. A klub ugyanezen a hétvégén Debrecenbe is ellátogatott. A Hajós Alfred Kupa elnevezésű nemzetközi versenyen Farkas Dóri 200 háton arany- 200 mellen és 400 gyorson ezüstérmet szerzett. Nagy Nikoletta 200 háton, 100 pillangón és 400 gyorson is aranyjelvényes időt úszott, és a dobogó második fokára állhatott.

This slideshow requires JavaScript.

Röplabda: A Röpisuli SE megyei bajnoki fordulót rendezett szombaton. Az ajkai csapat valamennyi mérkőzését meggyőző fölénnyel nyerte. Gyenesdiás és Veszprém csapata ellen is 2-0-s győzelmet aratott a női csapatunk. Másnap a Dunántúli Amatőr Bajnokság következő fordulójára, Sopronba utaztak a lányok. Itt Győr ellen 3-0-s győzelemmel kezdtek, majd szoros mérkőzésen 3-2-re alulmaradtak a Sopronnal szemben.