Streetball a fair-play szellemiségében

A kosárlabda népszerűsítése és tagok toborzása volt a célja a  Szent Pál Akadémiának a június 9-én megrendezett Ajka városi streetball bajnoksággal.

A streetball a kosárlabdának az a válfaja, amit szemben a rendes kosárlabda 5-5 elleni játékával csak három a három ellen játszanak, valamint a pálya is lényegesen kisebb, hiszen ennél a játéknál csak egy palánkra folyik a küzdelem.

A szabályok sokkal megengedőbbek, mint a hagyományos kosárlabdánál, valójában nincs is egyesített szabályzat és játékvezetés sem, hiszen annak idején az utcán sem volt. A streetballban mindig a fair-play szabályait kell érvényesíteni.

A ajkai versenyre mindenkit vártak, kicsiket és nagyokat, valamint családi kategóriában is lehetett nevezni. A szervezőknél a verseny előtt pár nappal még nagy volt az izgalom, hogy vajon lesz-e elegendő jelentkező. Mindenesetre úgy készültek, hogy egyszerre 6 pályán tudjanak kosarazni a játék kedvelői. Félelmük alaptalan volt, hiszen közel 80-an érkeztek, zömmel Ajkáról. Az U16-os korosztály 9 csapattal versenyzett, őket három csoportra osztották. Azonban a többi korosztályból is minimum 4-5 csapat lépett pályára. A legfiatalabbak az általános iskola 3. osztályából került ki. Horváth Attila edző ennek kifejezetten örült.

– Az utánpótlást legalulról kell kezdeni, nekünk is ez a célunk, hogy onnan építkezzünk és minél több gyereket vonzzunk be a kosárlabdába – fogalmazott.