Színész szeretett volna lenni, de az iparban kötött ki

Szereti a tréfát és a vidámságot Sárszegi Károly, vagyis Karcsi bácsi, így élete során is mindig igyekezett a humorból erőt meríteni. A jókedv ugyanúgy a mindennapjai része, akárcsak a kertészkedés, vagy éppen a másoknak való segítés, így nem is meglepő, hogy a szépkorú férfi immár belépett a 90-esek táborába, hiszen a derűs életszemlélet garantáltan hozzájárul a jó egészség fenntartásához. Családja körében a városvezetés is köszöntötte a jeles napon.

A Bartók Béla utcában élő bácsit dr. Horváth József alpolgármester és Péntek Magdolna, az Ajkai Közös Önkormányzati Hivatal Szociális és Igazgatási Irodájának vezetője látogatta meg, hogy ajándékkosárral és miniszteri oklevéllel lepjék meg. Felidézték Karcsi bácsi életének legjelentősebb pillanatait, a régi emlékek és a szőlészkedés, mint téma is előkerült, így a jó alap már meg is volt egy kellemes beszélgetéshez.

Az idős úr 1929. augusztus 8-án egy kis Zala megyei faluban, Csörnyeföldén látta meg a napvilágot egy öt gyermekes földműves család második gyermekeként. Az általános iskola nyolc osztályát otthon a faluban végezte el, majd jött a világháború. Még nem töltötte be a 16. életévét, így nem vitték el leventének Németországba, ám bujkálásra kényszerült. A háború végéig a falu melletti erdőben rejtőzködött, hogy biztosan ne kelljen elhagynia szeretteit.

1950-ben bevonult katonának. Két év után szerelt le, akkor Lovásziban az Olajtelepen helyezkedett el. Ott kitanulta a villanyszerelő szakmát, majd elektrikus képesítést szerzett és így vezető lett a telepen. Országszerte több erőmű beindításánál is részt vett, így került Ajkára 1955-ben. Kisegítőre volt szükség, mert kevés volt a szakember, így végül városunkban és a vállalatnál ragadt. Az erőműből ment nyugdíjba 1989 őszén.

Munka mellett elvégezte a gimnáziumot a Bródyban, majd az emelt szintű villamosipari-technikumot is megcsinálta, végül Budapesten, a Műszaki Főiskolán szerzett villamos üzemmérnöki képesítést

Valójában színész szeretett volna lenni, de nem kapott ajánlást hozzá a párttól, így maradt az ipar. Pedig Karcsi bácsi mindig is híres volt humoráról és arról is, hogy szerette a tréfát. Mai napig szívesen ugratja az ismerőseit és kamatoztatja „tehetségét” a Nosztalgia Nyugdíjasklub rendezvényein.

A feleségével 1950-ben Lovásziban ismerkedett meg, 1955-ben házasodtak össze. Egy lányuk született, Margit (Gitta), illetve egy unoka van. Karcsi bácsi velük él a felesége halála óta, addig a Kandó Kálmán lakótelepen laktak.

Az ünnepelt szabadidejében kertészkedéssel foglalkozott és a mai napig is szívesen rendezi a környezetét. Hatalmas kertjük van, ahol mindenféle gyümölcs, zöldség, virág terem, sőt kis halastóval is büszkélkedhet. A kert mellett fenyőfákat nevel, korábban a feleségével koszorúkötéssel is foglalkoztak, aminek a hagyományát Zalából hozták magukkal. A Balatonnál kis hétvégi ház várja, ahol szintén nagy kertet és szőlőt művel.

Mind e mellett Karcsi bácsi sok ismerősnek segített villanyszerelőként a házépítéseknél. Mostanság a bal karját nehezen emeli egy téli baleset következtében, de tanácsaival szívesen segíti barátait. Összességében jó egészségnek örvend.

 

 

Comments

comments

Be the first to comment

Leave a Reply