Továbbra is vezeti a tabellát a KK Ajka

Az utolsó helyezett Alsóörsi SE csapata látogatott el az ajkai sportcsarnokba február 23-án, hogy összecsapjon a KK Ajka fiaival.

A hazai csapat nagyszerűen kezdte a mérkőzést, a nyolcadik percben már 6-2-re vezetett Poór Tamás alakulata. A vendégek szép lassan megkezdték a felzárkózást, sőt a 20. percben a vezetést is (9-10) átvették. Ekkor az ajkaiak „felébredtek” és a szünetre háromgólos előnyt szereztek. A pihenőt követően még nagyobb sebességre kapcsolt a hazai csapat és a 40. percre már tetemes előnyt gyűjtöttek össze az ellenféllel szemben. (23-14). A vendégek időt kértek, ám ez sem zökkentette ki az ajkai fiúkat a ritmusból, akik parádés gólokkal szórakoztatták lelkes közönségüket (34-18). Az edzőmeccs jelleget öltő találkozón osztálykülönbség volt a két csapat között. Végeredmény: 38-20.

A  fordulót követően tehát továbbra is a KK Ajka vezeti a tabellát a szintén 23 pontos Nemesvámos előtt. A következő hazai bajnoki mérkőzés március 8-án vasárnap 16.30-kor lesz a SZESE Győr ellen.