Váltóversenyek reflektorfényben

A városi sportcentrumban rendezték az első ajkai éjszakai futóversenyt. Még koraesti szürkületben indult a 30 perces kocogás, valamint a lépcsőfutás. Már teljes fényárban úszott a futópálya, amikor a családi váltófutás megalapozta a jó hangulatot, amely tovább fokozódott a nyolcfős váltóversenyekkel. A szervezők szerint meglepően sokan, 27-en indultak az 5 km-es futóversenyen. Köztük többen is akadtak, akik előtte a váltóversenyeken is részt vettek. Az est leghosszabb futószáma a 10 km-es táv volt, ahol 17 fő mérte össze a tudását. Az esti futás programját Ládi János állította össze, és a Mohos Milán által vezetett tíz önkéntes segítségével rendezték meg. A lépcsőfutásban a férfiaknál Erdélyi Attila, Országi Zsolt, Országi Máté, a nőknél Bobay Tímea, Bóday Mónika, Országi Sára sorrend alakult ki. A családi váltót az Országi família nyerte, az Őri és a Szücs család előtt. A vegyes váltóban a játékvezetők végeztek az élen, a Mozaikok és az LZ-Form csapatát megelőzve. Az 5 km-es távon Szücs Attila diadalmaskodott, Rába Dániel és Nobik István előtt, a nőknél Pegán Ágnes győzött, a második dr. Tóth Judit, a harmadik Jánosi Lili lett. A leghosszabb távon Kovács Lóránd ért elsőként célba, Szabó Ferencet és Babos Csabát megelőzve. A 10 km-es női futásban Hubai Tímea elsőként, Kósa Szilvia másodikként, Tornavölgyi Andrea harmadikként ért célba.

A nézőkkel együtt mintegy százötvenen látogattak ki a sportos estére. A résztvevők oklevelet és fényvisszaverő mellényt vehettek át a verseny végén. Ládi János az éjszakai futóverseny másnapját egyébként Tihanyban töltötte, ahol 10,5 km-es terepfutó-versenyen indult, és korosztályában a dobogó legfelső fokán végzett.