Hajrában vesztettünk két pontot Felcsúton (gólokkal)

Az NB3-as foci nyugati csoportjának 4. fordulójában az FC Ajka csapata ahhoz a Puskás Akadémiához látogatott, amelytől tavaly két ízben is vereséget szenvedtek a bajnokságban.

A vendégek számára remekül kezdődött a mérkőzés, hiszen már a találkozó 8. percében megszerezték a vezetést: Vallejos húzott el a jobb oldalon, beadását Pavlitzky nyolc méterről fejelte a kapu jobb oldalába, 0:1.

Öt perccel később Nagy Krisztián növelhette volna az FC Ajka  előnyét, azonban abszolút ziccerben a kapusba lőtt.

A folytatásban Pavlitzky ment el a jobb oldalon, a labda egy védő lábáról pattant a bal kapufára. Ezt követően a zöld-fehérek két támadása is veszélyes beadással zárult, ám középen nem akadt érkező, a labda elsuhant a hazaiak kapuja előtt keresztbe.

A 34. percben a Puskás Akadémia is eltalálta a kapufát, majd szünet előtt Pokorninak kellett egy szöglet után fejest követően nagyot védenie.

A második félidő elején Pavlitzky kapott jó indítást, az utolsó pillanatban mentettek előle a védők. Csemer szabadrúgásánál Vargának résen kellett lennie.

Nem sokkal később Vallejos rúgta kapu elé a labdát, Köles fejelt, Varga védett bravúrral. Nagy K. kapott remek indítást Pavlitzkytól, de feleslegesen cselezett.

A 75. percben Nagy K.-t buktatták a 16-oson belül, a büntetőt a sértett a kapu közepébe lőtte, Varga hárítani tudott.

A hajrában a játékvezető úgy ítélte meg, hogy egy becsúszást követően Köles kezét érte a labda, amiért 11-es ítélt, Köles pedig megkapta második sárga lapját. Hudák a kapu bal oldalába bombázott. 1:1.

Az első félidő utolsó 10 percét kivéve uralta a játékot városunk csapata, de nem csak a ziccereket, hanem a 11-est sem tudtuk gólra váltani. A kihagyott helyzetek megbosszulták magukat, így biztos három pontból csak egyet tudtak hazahozni Felcsútról.

Rozmán László: – Ezt a mérkőzést több ízben el kellett volna döntenünk. Ahelyett, hogy fölényes sikert arattunk volna, lehetőséget adtunk, hogy egyes emberek belenyúlhassanak a találkozóba. A csapat maximálisan megérdemelte volna a győzelmet.