A 60 éves „számológépre” emlékeztek az informatika versenyen

A számítógép elterjedésével, új tantárggyal gyarapodott világszerte az oktatás, amely egyben önálló tudományágként informatika néven foglalkozik az információ megszerzésével, feldolgozásával, tárolásával, sokszorosításával és továbbításával, a múlt század végétől kezdődően. Ismerete szükségszerű az élet minden területén.

Ezt a tantárgyat szeretné immáron 15 éve népszerűsíteni és fontosságát hangsúlyozni a Bródy Imre Gimnázium és AMI, a 7-8. osztályosok számára kiírt városi informatika versennyel. A feladatok megoldásakor a résztvevők számára kiderül, hogy miben kell fejlődniük, felzárkózniuk, mely területeken vannak hiányosságaik.

A bejelentkezésnél még segítettek a pedagógusok, majd egyedül kellett boldogulniuk a diákoknak

Haász Berta intézményvezető-helyettes köszöntőjében elmondta, hogy a versenyt a világhírű magyar matematikus géniusz, Neumann János munkásságára emlékezve rendezték meg, ugyanis 1959. január 21-én (60 éve) az Esti Hírlap közölte a világszenzációt, hogy elkészült az első magyar elektronikus számológép, amely kilenc évig dolgozta fel az adatokat. Napjainkban múzeumi darabként láthatóak az M-3 nevet viselő első számítógép részei Budapesten és Szegeden, ahol üzemeltették és csodájára jártak.

Idén a versenyre az iskola hatfős informatika munkaközössége három témakörben állította össze a feladatokat: Szövegszerkesztés (Word), grafikai feladatok (paint) és általános ismeretek. Az első helyezést Pegán Petra szerezte meg 64 ponttal, a Bródy Imre Gimnázium és AMI tanulója. Második lett Pálfi Kevin 55 ponttal, a Magyarpolányi Kerek Nap Német Nemzetiségi Nyelvoktató Általános Iskolából, harmadik Somlóvári Nóra 54 ponttal, szintén a Bródyból.

Haász Berta intézményvezető-helyettes és Jákliné Tilhof Ágnes a verseny kezdetén

A háromfős csapatok versenyét a Bródy 2-es csapata (170 pont) nyerte meg a gimnázium 1-es számú csoportja (159 pont) előtt. Harmadik a Magyarpolányi Kerek Nap Német Nemzetiségi Nyelvoktató Általános Iskola (143 pont), negyedik a Borsos Miklós Általános Iskola (132 pont), ötödik a Fekete István-Vörösmarty Mihály Általános Iskola és Gimnázium csapata (122pont) lett.

Érdemes volt eredményesen szerepelni, hiszen a diákok jutalma Bluetooth hangfal, 16 GB-os Pendrive, egér és írószercsomag, továbbá korcsolyabérlet volt, amelyeket a támogatók ajánlottak fel. A verseny főszervezője Jákliné Tilhof Ágnes, az informatika munkaközösség vezetője volt.

Comments

comments

Be the first to comment

Leave a Reply