A hibátlanok csatáját az Ajka nyerte

A KK Ajka a VKKFT Veszprém U23-as kézilabda csapatát fogadta az NBII. Észak-nyugati csoport 5. fordulójában. A két együttes eddig veretlenül állt a tabella élén, így igazán izgalmas mérkőzésre volt kilátás.

Az első játékrész feléig kiegyenlített küzdelem folyt a pályán, (7-7) azonban az ajkai védekezés feljavult a 15. perctől és Baracskai is zárva tartotta a kaput, ezt idő alatt pedig Bonyhádi és John futószalagon termelte a gólokat. Félidőre 19-10-el mehettek a felek.

Térfélcsere után se változott a játék képe, a veszprémi fiatalok igencsak kedvtelenül játszottak. A 41. percben már 25-13 volt az állás. A mérkőzés utolsó részében szebbnél szebb találatokkal szolgálták ki a hazai játékosok a nézőket, és tartották a különbséget.

KK Ajka – VKKFT Veszprém U23 34-24.