A Hubertus Erdei Iskola nyereményjátéka Ajkán is népszerű

Még tavaly novemberben indította útjára a Hubertus Erdészeti Erdei Iskola a nyereményjátékát az ajkai és a környékbeli iskolák, diákok számára, hiszen a vírushelyzetben a gyerekek az erdei iskolai foglalkozásokon sem vehetnek részt. Holott az őszi időszak után a téli erdő is bőven tartogat látni- és tanulnivalót, ezért a nyereményjáték szervezői, összeállítói olyan kérdéseket tettek fel, melyek az évszakokhoz kötődőek, és az éppen az aktuális információkra, ismeretekre vonatkoznak.

Így az első kérdéskör még az ősz jegyében készült, többek között a gombákkal foglalkozott, illetve arra vonatkozott, hogyan készülnek az állatok a télre, köztük kiemelten a madarak, és vajon mit csinál az erdész ebben az időszakban. A négy hétig tartó első nyereményjátékra 201 választ érkezett, melyből 141-en bizonyultak helyes megfejtőnek, akik között a Verga Zrt. ajándékcsomagjait, 3 családi belépőt a diorámára, és 3 családi túravezetést sorsoltak ki. „Amikor elindítottuk ezt a nyereményjátékot, mi sem gondoltuk, hogy egy csapásra ilyen népszerű lesz”- mondta Huiber György, az iskola vezetője.

„Az első feladatok megfejtői között nagyon sok volt az ajkai diák, így a szerencse is jobbára nekik kedvezett, szinte valamennyi díjat ajkai tanuló kapta, csak egy volt közöttük balatonfüredi beküldő. A következő összeállításunkat már osztályoknak hirdettük, és a kreativitásra helyeztük a hangsúlyt, madáretetőt kellett készíteni, képet küldeni egy téli álmot alvó állatról, és egy verset az erdészről. Arra is megkértük a diákokat, hogy tegyenek egy sétát az iskolaudvaron azzal a céllal, hogy meghatározzák az ott található díszfákat, fafajokat. Csak reméltük, hogy ehhez a feladatsorhoz is kedvet kapnak az iskolákban, legnagyobb örömünkre 26 osztály teljesítette a négy hétig tartó kihívást. A sorsolás után az ajkai Csodavár Általános Iskola 3. osztályosai örülhettek, a vírushelyzet után ők egy vezetett túrán vehetnek részt”- avatott be bennünket a további eseményekbe az iskola vezetője.

Ezek után a harmadik fordulón ismét egyénileg lehetett részt venni, január 25-e és február 12-e között a téli erdő szépségei, a csapadékfajták, és a téli erdő veszélyei szerepeltek. A helyes megfejtők közül hárman Dr. Nádai Magda „A madárcseresznyétől a kocsányos tölgyig” című könyvével lettek gazdagabbak. A szervezők a jó megfejtések érdekében maguk által készített kisfilmeket töltöttel fel az erdei iskola közösségi oldalára, és még sok-sok érdekességet is megosztottak a témákkal kapcsolatosan. Aki jól figyelt és végzett egy kis kutatómunkát, könnyedén vehette az akadályokat. Jelenleg a negyedik fordulóban egy díjmentes erdőpedagógiai foglalkozásért zajlik a küzdelem az osztályok között, ehhez segítségként egy kisfilmet is megnézhetnek a tél végi, tavasz eleji népszokásokról, hiedelmekről, népi megfigyelésekről. Egy népszokást ki kell választaniuk, és annak eljátszásáról fotót kell beküldeniük. „A további feladatok titkosak, hiszen március elejéig tart ez a forduló”- mondta nevetve az iskolavezető.

Legfőbb céljuk, hogy elősegítsék az ifjúság és a felnőttek erdőbarát, környezettudatos magatartásának kialakulását, fejlődését. Ennek érekében a vírushelyzet után továbbra is bonyolítják majd a szokásos erdőpedagógiai foglalkozásokat, ahol szinte minden erdővel kapcsolatos témát érinteni tudnak, sőt, a csillagászat, a kőzetek világába is el tudják kalauzolni az érdeklődőket. Már nagyon várják, hogy a terepen is vezethessék az osztályokat, a csodálatos adottságokkal rendelkező lenyűgöző erdőben. A nyereményjátékaikkal hamar tudtak reagálni erre a remélhetőleg most már csak átmeneti helyzetre, és be tudták vinni az erdőt az osztálytermekbe, az otthonokba a gyerekek legnagyobb örömére.

V.H.A.

Arról, hogy milyen örömmel készültek a diákok a játékokra, itt olvashatnak bővebben.

Comments

comments

Be the first to comment

Leave a Reply