A Sun-Dome SE versenyzői mindannyian dobogós helyezéseket hoztak el az Európa –bajnokságról

fotó: egyesület

Az olaszországi Lignano Sabbiadoroban rendezték meg március 31- e és április 2- a között a 12. Shotokan Karate Európa – bajnokságot. A nevezési információk alapján 20 ország közel ezer sportolója nevezett erre a versenyre különböző kategóriákban. A sportág idei legrangosabb viadalára az ajkai Sun-Dome Sportegyesület öt versenyzővel és két edzőjével, Takács Andrással és Takács Miklóssal már csütörtökön megérkezett a verseny helyszínére. Ezen a napon a regisztráció és a mérlegelés játszott főszerepet, majd a csapat belakta tengerparti szállását.

Pénteken a két veterán versenyző lépett tatamira, ahol Rózsavölgyi Pál jó formát mutatva 3. helyezést szerzett a 40-49 éves kategóriában. Ezután csapat küzdelemben Horváth Árpáddal együtt a legfényesebb aranyéremmel gazdagították gyűjteményünket. Szombaton Somogyi Bence és Rózsavölgyi Patrik egyéni küzdelmei következtek. Bencét kiváló fejrúgásai a bronzéremig juttatták a 14-15 éves korcsoportban, Patrik egy kategóriával feljebb szintén az előkelő 3. helyen végzett. A versenyzés mellett lehetőség nyílt arra is, hogy szikrázó napsütésben tapasztalják meg a gyönyörű tengerpartot és autentikus olasz pizza kóstolás is belefért a programba. A kontinensviadal utolsó napját a csapat egyetlen hölgy tagja: Erdélyi Virág kezdte meg, aki nehéz küzdelmek után szintén a dobogó harmadik fokára állhatott fel a 18-21 éves korcsoportban. Végül az esemény leghangulatosabb része következett, ahol a csapat küzdelmek során Rózsavölgyi Patrik újabb bronzérmet szerzett MIX kategóriában, melynek érdekessége, hogy a nemzetek öt fős különítményei (3 fiú + 2 lány) versengenek egymással és a több nyert mérkőzés elérő teamek jutnak tovább. A Sun-Dome SE válogatott tagjai közül tehát mindenki éremmel térhetett haza az Európa – bajnokságról, ami ritkaságnak számít az ilyen nagy nemzetközi versenyeken.