Ajkai sikerek a hegyikerékpáros kupasorozaton

Eplény, Szarvaskút és Balatonfűzfő adott otthont a Nyugat Mountain Bike Maraton Kupa elnevezésű versenysorozatnak. Az összesített végeredményben városunk kerékpáros sportegyesületei, a BringAjka KSE és a Kiválók KSE versenyzői kimagasló eredményeket értek el.

Veszprémben rendezték a nagyszabású díjátadó ünnepséget, ahol a három hegyikerékpáros versenyen elért helyezések alapján hirdették ki az összetett eredményeket. A frissen megalakult Kiválók Kerékpáros Sportegyesület tagjai közül hobbi távon, fiú U9 kategóriában Marczal Marcell a dobogó legfelső fokára állhatott, lány U11 kategóriában Barka Fruzsina szintén az első helyezést érte el. Rövid táv, férfi felnőtt kategóriában Mrena Dávid második lett, férfi master2 besorolásban Szür Arnold a dobogó harmadik fokára állhatott. A csapatversenyben a Kiválók KSE a negyedik helyet szerezte meg, mindössze tíz ponttal lemaradva a harmadik helyezett BringAjka Kerékpáros Sportegyesület csapatától. A BringAjka KSE versenyzői közül hobbi távon, fiú U9 kategóriában Tamás Dominik harmadik helyezést ért el, fiú U11-ben összetett első lett Monostori Noel, lány U11-ben a második helyet Tamás Jázmin szerezte meg. A hobbi távon, fiú U17 kategóriában Monostori Samu a dobogó második fokára állhatott. A hobbi távon induló felnőttek közül női kategóriában második lett Gyurán Linda. Rövid táv, női master1-ben Hubai Tímea a rangsorban a második helyet szerezte meg, férfi master2 kategóriában Monostori József győzedelmeskedett. Közép távon, férfi master1 besorolásban második lett Hamar Péter. A hosszú távon versenyzők közül Tamás Szabolcs a férfi master1 kategóriában második helyet szerezte meg.