Az ezüst már biztosan megvan, de még arany is lehet belőle

Fotó: Györkös

Gigászi küzdelmet vívtak a Cápa Vízilabda Klub ifi játékosai a Győri Vízisport Egyesülettel a Dunántúli Vízilabda Liga felsőházának utolsó előtti fordulójában, ahol izgalmakból és hangos szurkolásból sem volt hiány. Megúszások, nagy védések, felzúgó szép volt fiúk és mennydörgő taps is fokozta a hangulatot a Városi Uszodában.

Hatalmas volt a tétje a mérkőzésnek, ugyanis a párharc döntött arról, hogy a Cápák „biztos másodikként” várhatják-e a bajnokság utolsó meccsét, ahol bizony még az aranyérem megszerzése is benne van a pakliban, ha megverik a csoportelső Pécset több mint 4 góllal. A „mai” célkitűzést kipipálták, ugyanis 9:5-re hengerelték le a győrieket pólósaink.

A sikerhez nagyban hozzájárult az uszodában uralkodó fergeteges hangulat, Kaszás Barnabás ajkai kapus folyamatos remeklése és a csapat határozott védekezése is.

Az első negyedet 3:1-re hozták az ajkaiak pörgős játékkal. A második negyedben kisebb hullámvölgy következett, ugyanis a Cápák nem tudtak gólt szerezni, de az ellenfélnek sem volt sokkal nagyobb szerencséje, hiszen mindössze egy bombát sikerült Barnabás hálójába juttatni, a többi lövésnek esélye sem volt a kapus mindenfelé kiterjedő figyelmének köszönhetően. A félidőre tehát 3:2-vel indultak a játékosok. A harmadik negyedben a csapatok folyamatosan mutatták be a leúszás, ziccer jól begyakorolt formuláit, de védésekből se volt hiány, így mindkét oldalon 2-2 gól esett 5:4-gyel zárva a játékrészt. Az utolsó negyedben az ajkaiakat mintha kicserélték volna. Mindenki megrázta magát a végső hajrára, ahol ejtésgól, leúszás és (ismét) remek kapusteljesítmény tartotta lázban a cseppet sem csendes szurkolótábort.

7:5-nél már zúgott a szép volt fiúk, 8:5-nél lényegében felrobbant a lelátótér. 9:5-nél pedig már tényleg senki nem fogta vissza magát. Együtt üvöltött csapattárs, szülő és barátnő a síp harsanásáig. A szurkolók vastapssal, pacsival és ölelésekkel fogadták a medencéből kimászó játékosokat, Pfaff Péter vezetőedző pedig egy kis instant kalóriabombával (banán, keksz) látta el a csapat tagjait.

A meccs sztárja, Kaszás Barnabás szerényen fogadta az elismeréseket igazi sportemberhez méltóan, bár a küzdelmet látva mindenkinek járt a gratuláció. Fejes Milán, Szántó Soma és Horváth Zsombor 1-1 találattal segítette a csapatot, Németh Balázs 2 gólt lőtt, míg Boldizsár Levente 4-et bombázott az ellenfél hálójába. Leventéről érdemes tudni, hogy jelenleg ő vezeti az összesített góllövőlistát az utolsó forduló előtt 65 találattal.

Pfaff Péter szoros, de jó meccsnek értékelte a találkozót. Szerinte a srácok jól védekeztek és sikerült megnehezíteniük az ellenfél dolgát, akiknek szintén fontos lett volna a 3 pont.

– Nálunk mindenki bízott magában, kicsit izgultak a fiúk, ezért helyzetek ki is maradtak, de a végére megnyugodott a csapat, így nyertünk.  Az utolsó fordulóban is a győzelemért játszunk, még ha a Pécs tűnik is az esélyesebbnek (a Baranya megyeiek már megnyertek egy olyan rangos kupát, ahol verték a pesti nagy klubokat is – a szerk.). Óriási teljesítménynek tartom, hogy a srácok már biztosan minimum ezüstérmesek lesznek, hiszen két évvel ezelőtt még az alsóház utolsó előtti helyén zárták a bajnokságot – fogalmazott a tréner.