Az utolsó fordulóban az FC Ajka ellenfele a kiesés ellen menekülő Csákvár volt

Fotó: FC Ajka facebook

A Merkantil Bank Liga 38. fordulójában a Fejér megyei Csákvár otthonába látogatott Kis Károly együttese. Az ajkai csapat hat mérkőzés óta nem talált legyőzőre, és ez idő alatt 16 pontot gyűjtött be a megszerezhető 18-ból. A Csákvárnak fontos volt a három pont, ugyanis ha döntetlent, vagy vereséget értek volna el az ajkaiak ellen, számított volna a többi rivális eredménye.

Az utolsó fordulóban az ajkai játékosok nem érezhették a szurkolóik hiányát, mivel Ajkáról nagy számban képviseltették magukat a zöld-fehér drukkerek. A találkozó második percében Csemer megtört labdája a kapu előterében tartózkodó Szarkán pattant meg, és nem sokkal kerülte el a játékszer a jobb alsó sarkot. Az 5. percben Erdős Takács számára osztott ki egy sárgát, miután Görgényit könyökölte le. A 13. percben Komáromi húzott el, majd az alapvonalról visszatette a labdát középre, és Mim Gergely öt méterről az ajkai kapuba talált, 1-0. A 30. percben hatalmas helyzetek adódtak az ajkai játékosok előtt, azonban hol a kapufa, hol pedig a csákvári kapus tett keresztbe a játékosoknak. A 43. percben ismét a hazaiak veszélyeztethettek egy szöglet után, azonban Tar kivágta előre a labdát.

A második játékrész ajkai próbálkozással indult, Gaál próbálta meg beívelni a labdát Szarka számára, azonban Karacs óriásit nyújtózkodva fejelte azt ki. Az 53. percben Mészáros buktatta Lehoczky Rolandot, azonnal villant is a sárga. A 60. percben Tóth kihasználta első cserelehetőségét és Takácsot Molnár váltotta. A 63. percben a frissen bejött játékos majdnem gólt is szerzett, de Fortuna az Ajkával volt. Percekkel később ismét a frissítés mellett döntött a hazaiak vezetőedzője, Komáromi helyére Baracskai, Mim helyett pedig Torvund érkezett. A 76. percben Kis Károly is cserére szánta el magát, Szarkát Dragóner, Gaált Murka váltotta. A 83. percben közel állt a Csákvár az újabb találathoz, de Ominger nem ért bele jól a labdába. A találkozó utolsó nagy helyzete Csizmadia előtt adódott, de a csákvári kapus hatalmas bravúrt mutatott be a 87. percben.

Aqvital FC Csákvár – FC Ajka 1-0.

A lefújás után tehát biztossá vált, hogy a másodosztály küzdelmeit az FC Ajka labdarúgó csapata a 9. helyen fejezi be. Az ajkai szurkolók és a játékosok együtt ünnepelték a remek bajnoki szereplést a pálya szélén.

Tóth Balázs: – Köszönöm a stábnak és különösen Bodor Boldizsárnak, hogy végigjöttek velem ezen a kilencmeccses úton. Büszke vagyok játékosaimra, a szívüket kitették a győzelemért. Jövőre nem fordulhat elő, hogy a kiesés elől kelljen menekülnünk.

Kis Károly: – A hazaiak éltek egyik helyzetükkel, mi nem, így sajnos megszakadt szép sorozatunk. Köszönöm szurkolótáborunknak az egész éves buzdítást, hogy a vereség alkalmával is ott állt a csapat mellett.

Csákvár: Auerbach – Dulló, Vaskó, Karacs, László N. – Mészáros D., Ominger – Mim (Torvund, 69.), Kártik (Makrai, 83.), Komáromi (Baracskai, 69.) – Takács T. (Molnár R., 60.). Vezetőedző: Tóth Balázs

AJKA: Horváth D. – Szűcs K.,Görgényi, Tar, Csemer – Tóth G., Lehoczky – Csizmadia, Sejben (Vogyicska, a szünetben), Gaál (Murka, 76.) – Szarka (Dragóner, 76.). Vezetőedző: Kis Károly

Vezette: Erdős József (Horváth Zoltán, Kovács Gábor) – 400 néző