Bajnokok lettek a felnőtt férfi kézisek

Április utolsó napján megyei rangadót tartottak a Balaton partján, ahol a füredi fiatalok fogadták a KK Ajka csapatát.

Nagyszerűen, szinte hibátlanul kezdte a találkozót az ajkai csapat, kemény védekezésnek és a pontos támadásoknak köszönhetően a 11. percben már 1-8 szerepelt az eredményjelzőn. A hazaiak edzője ekkor már másodszor rakta le az időkérő táblát a zsűriasztalra, de ez sem zökkentette ki a játék ritmusából a vendégeket. A kapuban Baracskai „lehúzta a rolót”, védéseivel szinte megbabonázta a fiatalokat, elől pedig mindenki kivette a részét a góllövésből, így szinte a szünetig eldőlt a találkozó.

A pihenő után sem változott a játék képe, a vendégek továbbra is fegyelmezetten védekeztek, ami után könnyű gólokat szerezve a 40. percre már tizenöt gólos előnyt szereztek (8-23). A füredi fiatalok tisztességesen küzdöttek, de a nagy kedvvel játszó ajkaiak parádés gólokat szerezve őrizték tetemes előnyüket (54.perc:15-30). Az utolsó percekben a hazaiak kozmetikáztak az eredményen,de többre már nem futotta erejükből. A KK Ajka ezzel a győzelemmel behozhatatlan előnyre tett szert riválisaival szemben,í gy a fiúk a mérkőzés után joggal ünnepelték a bajnoki címet.

BFKA-Balatonfüred U23 – KK Ajka 20-33 (6-17)

Forrás: KK Ajka