Box-siker Vecsésen

A Boxsuli Ajka Sportegyesület ökölvívója, Sipőcz Erik május elején Vecsésen, a fiatalon elhunyt Varga Viktor ökölvívó emlékére rendezett versenyen vett részt.

Az ajkai versenyző az első mérkőzésén pontozással győzte le a Tápiómenti SE. versenyzőjét és bejutott a másnapi döntőbe.

A vasárnapi döntőt az ajkai fiú a debreceni vívta, aki láthatóan az első menetben döntésre akarta vinni a dolgot, és hatalmas horgokat, felütéseket, lengőket ütött, amivel meglepte az ajkai versenyzőt.

Erik a védekezésen kívül nem sokat mutatott az első menetben, így jelentős ponthátrányba került.

A második menetet a debreceni fiú kezdte jobban, de a menet közepén fáradni kezdett és kiegyenlítettebb lett a küzdelem.

És jött a harmadik menet. Erik a szünetben kapott edzői utasításnak megfelelően, határozottan kezdett, sokat ütött és egyre jobban fölénybe került. Fél perc volt hátra a mérkőzésből, amikor ellenfelét,  aki teljesen elfáradt, elkezdte sorozni. A debreceni fiút a gong mentette meg a kiütéstől. Sipőcz Erik a mérkőzést 2:1 arányú pontozással megnyerte.

Ezzel a győzelemmel a Bánki Donát Szakképző Intézet tanulója a tavalyi sikerét megismételve, ismét aranyéremmel tért haza.