Célunk, hogy a múltunkat megismerjük- Iskolatörténeti témahét a Szent István Király iskolában

A Szent István Király Római Katolikus Általános Iskola és Óvoda igazgatóhelyettese Horváthné Tilhof Gyöngyi idén ősszel, harmadik alkalommal rendezett iskolatörténeti témahetet az intézményben. November 20- ától 24-éig, hétfőtől péntekig minden korosztály bekapcsolódhatott a játékos színes feladatokból álló programok sorozatába.

A témahetek célja az, hogy a múltunkat megismerjük. Első alkalommal Tósokberénd település megismerése volt a középpontban. Az előző tanévben dupla jubileumot ünnepeltünk: tizedik évfordulóját ünnepelte az intézmény, illetve megemlékeztünk arról is, hogy az iskola egykori épületében 75 évvel ezelőtt kezdődött meg a tanítás, ez adta a második programsorozat témáját. Idén a néptánc került a fókuszba, mert ez az általános iskola mindig híres volt arról is, hogy itt mindig néptáncoltunk. A jelenlegi tanári karból többen, évtizedekkel ezelőtt még Horváth Magda nénitől tanulták a tánclépéseket, aztán voltak váltások, 2004 óta pedig Tahin Ildikó oktatja a gyerekeket első osztálytól egészen a végzősökig, fogalmazott az iskola igazgatóhelyettese

A néptánc témakörét feldolgozó témahét ideje alatt a főépület aulájában egy szépen berendezett kiállítás volt látható, ami érdekes és eredeti viseleteket mutatott be. A gyerekek, a kisebbek és a nagyobbak is ehhez a kiállításhoz kapcsolódó feladatokat kaptak, saját korosztályukhoz igazodva. Az alsó tagozatosok egy „Néptáncos Ötpróbán” vettek részt. Minden délelőtt más – más játékos feladványokat kaptak, amiket együtt kellett megoldaniuk, miközben közösen és élményszerűen tanultak valami újat a néptánccal kapcsolatban. Szerda délután 14 órától a felső tagozatosok négyfős csapatai egy vetélkedőn vettek részt, ahol a kicsikhez hasonlóan a játékos tudásszerzésen volt a hangsúly. A vetélkedőn zsűri elnöke Rieder András az intézmény igazgatója, tagjai pedig Tahin Ildikó néptáncpedagógus és Lászlóné Szeghalmi Stella magyar-történelem és hon- és népismeretet tanító pedagógusok voltak.

Kedden és pénteken a húsz perces nagyszünetben mini táncházakat tartottak a főépület aulájában melybe bárki bekapcsolódhatott, csütörtökön délelőtt pedig az intézmény óvodásai látogattak el az iskolásokhoz és mutatták meg, már ők is milyen ügyesek a néptáncban.

Az alsósok ötpróbáját azonos pontszámmal a 2.b és a 3. b osztály nyerte, a felsősök vetélkedőjén pedig a 8.a osztály csapata volt a legeredményesebb : Bakos Dávid, Heizler Zalán, Kiss Eszter, és Molnár Vanda.

NeNo

Fotó: Gyarmati

Comments

comments

Be the first to comment

Leave a Reply