Diadal a 26. fordulóban

Női kosarasaink április 25-én léptek pályára a Gabányi László Sportcsarnokban az NB I/B Piros bajnokságban. A vendéglátó ezúttal a BEAC Újbuda együttese volt.

A hazaiak 6 meccses vereségi sorozattal álltak pályára, míg az ajkaiak 5. győzelmükre készültek.

Az első negyed izgalmas párharcot hozott, a 6. percben 2-8 volt az Ajka javára az állás, azonban a negyed végére egyenlíteni tudott az Újbuda, majd a vezetést is megszerezte (13-12). A második negyedben egyértelműen a bakonyi csapat dominált, és juttatta érvényre akaratát. A mérkőzés állása a második negyed után 30-36 volt.

A harmadik negyedben kicsit ellaposodott a játék, és egyenrangú partnerei voltak egymásnak a felek, 51-56-al kanyarodhattak rá a csapatok az utolsó negyedre. Akadozott a játék, és rengeteg hibát vétett mindkét csapat, de az Ajka a kiharcolt előnyét már nem engedte ki a kezéből.

BEAC Újbuda – Ajka 60-63.

Az Ajka legközelebb a DEAC ellen lép pályára május 2-án.