Drámajátékkal fejlesztik az óvodásokat

A drámapedagógia, amelynek Ajkán is komoly hagyománya van, az óvodák egyik módszere, amellyel sikeresen és a gyerekek számára örömteli módon végzik a fejlesztő tevékenységet az óvodapedagógusok. A Veszprém Megyei Drámaműhely rendszeresen képzéseket tart, hogy segítse a szakterületen dolgozók munkáját. Az őszi foglalkozásnak november 8-án a Hétszínvirág óvoda adott otthont. A programot, amelyen zirci, ajkai és pápai óvodapedagógusok vettek részt, a Nemzeti Művelődési Intézet Veszprém Megyei Igazgatósága szervezte.

Köszöntőjében Ráczné Németh Csilla, az Ajka Városi Óvoda intézményvezetője, aki maga is képzett drámajáték-vezető, kiemelte, hogy a városban régi hagyományokkal rendelkezik a drámapedagógia oktatás, képzett drámapedagógusuk is van, Németh Zoltánné, aki a tehetségműhelyben is foglalkozott gyerekekkel.

Szerdahelyiné Lőrincz Nóra, a Nemzeti Művelődési Intézet Veszprém Megyei Igazgatóságának közművelődési referense hozzátette, hogy a megyében is régi és hagyományokkal rendelkező módszer a drámapedagógia. Ajka az egyik olyan hely, ahol ma is nagyon jól működik. Az intézet rendszeres képzéssel járul hozzá ahhoz, hogy a szakemberek elmélyíthessék tudásukat, megismerkedhessenek egymás módszereivel, eredményeivel.

A nap folyamán két foglalkozáson szereztek új ismereteket a szakemberek. Kunné Darók Anikó drámapedagógus vezetésével a Hósármány játékot sajátították el. A hósármány madár történetével mutatták be a másik iránti szeretetet, a gondoskodást, az odafordulást. A játék kezdetén a résztvevők párokat alkottak, majd egy közös tapsjelben egyeztek meg. A pár egyik tagja a helyén maradt becsukott szemmel, a másik átült a másik oldalra. A taps alapján a párjának becsukott szemmel kellett odatalálnia hozzá. Ezzel a biztos hívó és a kiszolgáltatott kereső kapcsolatát mutatták be. A következő feladatban a hósármány fióka gondozását játszották el. Kunné Darók Anikó elmondta, főként a vegyes csoportban nagyon szép, amikor a legkisebbekkel játszanak a nagyok. A kicsik élvezik, hogy a nagyok figyelnek rájuk, ők vannak a középpontban, a nagyok pedig örömmel dédelgetik a náluk fiatalabbakat. A drámajátékot nem csupán a gyerekek játszhatják, hanem bizonyos alkalmakkor, például anyák napján bevonják a családokat is.

Szabadi Melinda óvoda- és drámapedagógus a kerekítős módszertan összekapcsolódása a drámapedagógia eszközeivel címmel tartotta az előadását.

Comments

comments

Be the first to comment

Leave a Reply